נפתח משפט קצב; הנשיא לשעבר כפר באשמה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

14 במאי 2009
היום (חמישי), נפתח לבסוף משפטו של נשיא מדינת ישראל לשעבר, משה קצב. עשרות מאבטחים ועיתונאים מכלי תקשורת שונים צבאו היום על בניין בית המשפט המחוזי בתל אביב, עת קצב ועורכי דינו התייצבו לדיון הראשון במסגרת המשפט, זאת לאחר שעתירתם האחרונה לבקש דחיתו נדחתה אמש. קצב ופמלייתו הצליחו להמנע מעימות עם מפגינים אשר קראו להרשעתו, אך מיהרו לפנות לתקשורת בתוך בית המשפט. קצב אמר לכלי התקשורת כי "אני נמצא היום על פי בחירתי כאן, אני יוצא היום למסע ארוך, קשה כדי להיאבק על חפותי. כאן זה כבר לא משפט שדה, לא יחרצו את דיני מבלי לראות אותי".

במרכז הדיון עמדה בקשתם של פרקליטי קצב לאפשר מרווח גדול יותר בין הדיונים כדי לאפשר להם להתכונן כראוי לטיעוני הפרקליטות. הרכב השופטים בראשות השופט ג'ורג' קרא דחו הבקשה, בטענה שכך המשפט "ימרח", והורו כי מרגע התחדשות המשפט, ב-1 בספטמבר, יערכו במסגרתו דיונים 4 ימים בשבוע, זאת להוציא חגים ומועדים. עם זאת, הוסיף השופט שתשקלנה בקשות פרטניות. בתגובה לטענותיהם של עורכי דינו כי עקב התייחבותיהם לתיקים אחרים - לא יוכלו להקדיש את מלוא זמנם להגנתו של קצב, השיבה השופטת מרים סוקולוב כי ביכולתם להתחלק בדיונים.

במהלך הדיון כפר קצב בכתב האישום, ובראשו שני סעיפי אונס וסעיף מעשה מגונה, אותם ביצע כביכול כנגד המתלוננת א' ממשרד התיירות בעת שכיהן כשר במשרד. לעורכי דינו ניתנה ארכה של 30 יום להגיב לכתב האישום מטעם הפרקליטות, וכן לעתירת הפרקליטות לקיים המשפט בדלתיים סגורות.

ראו גם[עריכה]


מקורות[עריכה]