לדלג לתוכן

נקצב עונשם של רוצחי הנער דני כץ

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

28 באוגוסט 2007
נשיא מדינת ישראל שמעון פרס חתם היום ואישר את קציבת מאסרי העולם של חמשת רוצחיו של הילד דני כץ. החמישה הורשעו ברצח עוד ב-1985, ולאחר מכן כאשר זכו למשפט חוזר הורשעו בשנית ב-2002, או אז נקבע כי ירצו מאסרי עולם. בחתימתו קצב פרס את עונשם בין 35 ל-45 שנים. במידה והרוצחים יבקשו שחרור מוקדם על רקע התנהגות טובה יתכן ויזכו לניכוי שליש מעונשם וישתחררו כבר בזמן הקרוב.

דני כץ, תושב שכונת דניה בחיפה, יצא מביתו בתאריך 8 בדצמבר 1983 לבקר חבר, אך נעלם בדרך. אחרי שלושה ימים של חיפושים נמצאה גופתו של דני בן ה-14 במערה באזור סכנין. מכתב שנמצא בערמת זבל סמוך למערה, עליו נרשם השם "סמיר גנאמה", הוביל החוקרים אל האיש, תושב סכנין. בתחילה הכחיש גנאמה את החשדות אך בהמשך הודה במעשה והפליל גם את ארבעת שותפיו למעשה - אחמד קוזלי, פתחי ג'נאמה, עלי גנאיים ועאטף סביחי. כל החמישה הודו במיוחס להם. בבית המשפט הם נמצאו אשמים ברצח, וכולם נידונו למאסר עולם.

פרקליטם של הרוצחים, עו"ד אביגדור פלדמן, אמר כי חקירת האירוע הייתה פסולה וזאת מכיוון שהודאות הנאשמים שונו שלוש פעמים תוך כדי החקירה כדי להתאימן להתקדמותה, כמו גם חוסר בראיות מוצקות נגד הנאשמים, אלא שימוש בהודאות בלבד, שעל פי טענת הנאשמים נגבו מהם תוך שימוש באלימות קשה. לבסוף, בשנת 2000, נערך לרוצחים משפט חוזר, אך גם בו השתכנעו השופטים שהודאות הנאשמים קבילות, והשאירו את פסק הדין על כנו.

מקורות[עריכה]