נתניהו ביקש להקדים הפריימריז בליכוד

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

2 ביולי 2007

נתניהו ביקש להקדים את הפריימריז
סילבן שלום - המתחרה העיקרי לנתניהו

היום (שני) הודיע ראש מפלגת הליכוד ויו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו כי בכוונתו לפעול להקדמת הפריימריז במפלגתו שיקבעו את מועמדה לראשות הממשלה במידה והבחירות הבאות יתרחשו במהלך החודשים הקרובים. מומחים מעריכים כי המהלך קודם לקראת פרסום הדו"ח השלם של ועדת וינוגרד בעניין מלחמת לבנון השנייה במהלך הקיץ, אשר צפוי לערער את מעמד ראש הממשלה אהוד אולמרט ואולי להוביל לבחירות חדשות.

מלבד נתניהו צפויים להתמודד גם חבר הכנסת סילבן שלום, אשר הפסיד לו בבפריימריז הקודמים, ומשה פייגלין, אף הוא התמודד בפעם הקודמת. אישור המהלך כפוף להחלטת מרכז המפלגה בשבוע הבא, אך זה צפוי לאשרו ללא אירועים מיוחדים. בכינוס המרכז יוחלט גם מה יהיה מועד הבחירות המוקדמות לראשות המפלגה, כאשר נראה כי המועד המועדף על נתניהו הוא כבר בחודש אוגוסט הקרוב. עם זאת יתכן והבחירות תדחנה בחודש לספטמבר כדי לאפשר לשאר המועמדים להתכונן היטב לקמפיין.

חבר הכנסת שלום התבטא בזמן האחרון מספר פעמים בדבר רצונו לזרז את הבחירות המוקדמות ולהביא להחלפת נתניהו. באחרונה אף ערך בביתו פגישה עם כ-200 פעילים בבקשה שיפעלו למען מטרה זו. כעת המועמדים יחכו להחלטת המרכז בדבר מועד הבחירות המוקדמות, אשר ללא ספק תסמן את יריית הפתיחה למרוץ.

מקורות[עריכה]