סבב התיקים: רמון המשנה, שטרית שר הפנים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
4 ביולי 2007

לאחר דיונים רבים, השערות וניתוחים נחשף היום (רביעי) סבב התיקים הסופי בממשלה. במרכז הדיונים עמדו המשרה הפנויה במשרד האוצר, שאלת הצטרפותו של חיים רמון המורשע בעבירת מין לממשלה ושאלת התפקיד שיינתן לשר מאיר שטרית כדי לרצותו. בעוד שההחלטה לתת את תיק האוצר לרוני בר-און התקבלה כבר לפני מספר ימים, ואתמול נודע כי שטרית יקבל את תיק הפנים, שאלת מינויו של רמון לתפקיד בממשלה נותרה פתוחה עד לרגע ההצבעה.

מינויו של רמון לתפקיד בממשלה היה שנוי במחלוקת גם בקרב השרים וחברי מפלגת קדימה עקב הרשעתו של חבר הכנסת בביצוע מעשה מגונה. מספר בכירים בממשלה ובמפלגות הקואליציה, הביעו את דעתם כי לא יהיה זה ראוי שאדם שהורשע בדבר עבירה יכהן בממשלה. ראש למתנגדים היה השר לבטחון פנים אבי דיכטר, אשר אף ביקש בישיבת הממשלה להצביע על מינויו של רמון בנפרד כדי שיוכל להתנגד למינוי מבלי לפגוע במינויים האחרים עימם לא הייתה לא כל בעיה. בקשתו של דיכטר נדחתה וההצבעה על מינויו של רמון נערכה יחד ההצבעה על מינויה של חברת הכנסת רוחמה אברהם ועברה ברוב קולות.

רמון מונה לתפקיד המשנה לראש הממשלה ולשר במשרד ראש הממשלה. בנוסף יהיו לרמון סמכויות מסוימות בתחום המדיני והפוליטי והוא ימונה לחבר בקבינט המדיני-בטחוני. מעל למינויו של רמון ריחפה עד אתמול סכנה בדמות צו בג"ץ שידרוש את דחייתו, זאת לאחר שעתירה מטעם ארגוני נשים ביקשה לעצור את המינוי. העתירה עצמה לא נדחתה והממשלה נתבקשה להשיב לה בתוך עשרה ימים, אך בקשת העותרים להוציא צו ביניים כדי לעכב את המינוי עד להכרעת בג"ץ בנושא נדחתה.

שטרית למשרד הפנים, בוים לשיכון[עריכה]

כאמור, רוני בר-און מונה למשרד האוצר, זאת לאחר ששר האוצר הקודם אברהם הירשזון התפטר מתפקידו לנוכח החקירה המתנהלת כנגדו. בר-און הותיר אחריו את תיק הפנים, לו מונה לבסוף השר מאיר שטרית. אשר יכול להוות אופוזיציה לראש הממשלה אהוד אולמרט במסגרת מפלגת קדימה, כיהן עד כה במשרד הבינוי והשיכון וציפה להתמנות לשר האוצר. עם זאת, ביכר אולמרט למנות את בר-און לתפקיד וכדי לרצות את שטרית נתן לו את תיקו הקודם של בר-און.

את מקומו של שטרית ימלא השר זאב בוים במשרד השיכון. מינויים נוספים כללו את מינויה של רוחמה אברהם כשרה ללא תיק, אשר תהיה אחראית לקשר בין הממשלה לכנסת, ויעקב אדרי מונה לשר האחראי לנגב והגליל ושר הקליטה. בר-און מונה, בנוסף על תפקידו כשר האוצר, גם לסגן ראש הממשלה.

מקורות[עריכה]