לדלג לתוכן

סדרת פיצוצים במחסן נשק באלבניה; 155 נפגעו

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

15 במרץ 2008

סדרת פיצוצים עזים ארעה במחסן נשק סמוך לטיראנה, בירת אלבניה. לפחות 155 אנשים נפגעו מהפיצוצים. 5 אנשים, על פי הדיווחים, שרויים בתרדמת.

רויטרס מצטט הודעה של דוברות משרד ראש הממשלה האלבני, בה נמסר כי "אנו לא יודעים את המספר המדויק (של ההרוגים - ו.ח.), אבל אנו חוששים שהגרוע מכל ארע לשלושת הצוותים, כל אחד מהם בן 21 אנשים, שעבדו במקום באותה העת. מספר מהעובדים היו אזרחי ארצות הברית." אותם שלושה צוותים עסקו בפירוק תחמושת מיושנת שאוחסנה במחסני הנשק, כחלק מתוכנית למודרניזציה של הצבא האלבני תוך סילוק כלי נשק מהתקופה הסובייטית, זאת כדי להעמיד את צבא אלבניה בתנאי הקבלה של נאט"ו.

פצועים מהאירוע החלו לזרום לבתי החולים עוד בזמן שהפיצוצים המשיכו בזירת ההתרחשות ובכך, לדברי דובר משרד הפנים, מנעו ממסוקי החילוץ לנחות במקום. הפצועים סובלים מכוויות, זעזועי מוח, עצמות שבורות ופגיעות רסיסים. לדברי הדובר, כוחות של המשטרה המקומית והצבא ניסו להגיע למקום תוך שימוש ברכבים משוריינים. שר הבריאות האלבני מסר כי 155 הנפגעים הידועים עד כה נאלצו לעשות את דרכם לכפרים סמוכים בעוד שהפיצוצים המשיכו, ואף האמבולנסים לא יכלו להתקרב לאזור. הפיצוצים המשיכו כשעתיים ללא הפסקה.

בשדה התעופה בעיר הבירה של אלבניה דיווח דובר ההנהלה כי חלונות ודלתות זכוכית התנפצו מעוצמת הפיצוצים הראשוניים. "פינינו נוסעים מהאזורים שנפגעו ועצרנו הנחיתות למשך 30 דקות", מסר הדובר. שדה התעופה מרוחק מספר קילומטרים מזירת הפיצוצים.


מקורות

[עריכה]