לדלג לתוכן

סילבן שלום פרש מהמרוץ לראשות הליכוד

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

9 ביולי 2007

חבר הכנסת שלום

היום (שני) הודיע חבר הכנסת סילבן שלום כי הוא פורש מהמרוץ לראשות הליכוד. שלום נימק את הסרת מועמדותו בהקדמת מועד הבחירות לראשות המפלגה על ידי חבר הכנסת בנימין נתניהו העומד כעת בראשה. לטענת שלום, הקדמת הבחירות היא בגדר "מחטף" אשר מנסה לבצע נתניהו כדי להבטיח את המשך כוחו במפלגה.

בדבריו היום במסיבת עיתונאים שערך תקף שלום את ראש מפלגתו בחריפות רבה. בין השאר האשים את נתניהו כי תחת מנהיגותו הפכה מפלגת הליכוד ל"הצגה נוסח מפלגת הבעת' בסוריה". לדבריו, נתניהו מבקש להקדים את הבחירות עקב התוצאות האופטימיות אשר מנבאים לו הסקרים במידה ויערכו בחירות כלליות, אולם שלום מזהיר כי כך היה גם בעבר ולטענתו הליכוד "התרסק" תחת נתניהו.

על אף דבריו החריפים הדגיש חבר הכנסת שלום כי איננו מתכוון לעזוב את הליכוד. מחר צפוי מרכז המפלגה להצביע בדבר התאריך המדויק של הבחירות המוקדמות כאשר תומכיו של נתניהו צפויים לתמוך בהצעה שתועלה - לקבוע את מועד הבחירות כבר בספטמבר. מתחריו של נתניהו, אשר בראשם עמד שלום, ביקשו לדחות את הבחירות במספר שבועות עד לאחר חגי תשרי.

לאחר פרישת שלום נותר למעשה יריב יחיד לנתניהו בבחירות המוקדמות לראשות הליכוד - משה פייגלין. פייגלין, מנהיג הקו הדתי יותר במפלגה, התמודד גם במרוץ הקודם וסיים שלישי עם מספר תומכים קטן. בדבריו במסיבת העיתונאים איחל סילבן שלום לשני המתמודדים בהצלחה ואיחל להם שהטוב ביותר משניהם ינצח.

מקורות[עריכה]