סכסוך משפטי פוטנציאלי הפך לשיתוף פעולה בין ויקימדיה ישראל וחברת סטארט-אפ ישראלית

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

12 באוגוסט 2007
כאשר נתגלה באחד מדפי הדיונים בויקיפדיה העברית כי שם הדומיין Wikimedia.co.il נתפס כבר לפני שהעמותה הישראלית בעלת אותו השם תוכל לרכושו, החלו חוששים חלק מחברי הקהילה ממאבק משפטי בין העמותה לבעלי הכתובת. עמותת ויקימדיה ישראל היא עמותה צעירה אשר הוקמה זה מכבר כסניף של קרן ויקימדיה העולמית, אשר מפעילה את מיזמי ויקי השונים, בכללם ויקיחדשות וויקיפדיה. חבריה החלו בבירורים וגילו, לשמחתם, שבמקום להקלע לפרשה ארוכה ומסובכת הפתרון פשוט יותר - שיתוף פעולה בין הגופים.

חברי העמותה הישראלית גילו כי בעלת הדומיין היא חברת StudyTV, חברת סטארט אפ ישראלית העוסקת בהקמת אתרים בעלי סרטוני הדרכה לימודיים. החברה, אשר עוסקת בין השאר בהכנת סרטונים עבור שיעורי הכנה לבגרות, הרצאות אקדמאיות ו"סתם" מדריכים הסכימה לרתום את יכולתיה למען העמותה. שיתוף הפעולה המתוכנן יאפשר לגולשים לצפות בערכים המומלצים של ויקיפדיה העברית באמצעות "סטרימינג" ויאפשרו גם לילדים, מבוגרים ובעלי מוגבלות ליהנות מערכי ויקיפדיה.

במסגרת שיתוף הפעולה הדומיין יוחזר לרשות העמותה. חלק מהערכים בויקיפדיה יוצגו באתר בסרטוני וידאו בהם הם יוקראו, כך שגם מי שאיננו יכול לקרוא עברית יצליח לגשת אליהם. כמו כן, העמותה מתכוונת לקשר לסרטוני הוידאו של StudyTV בעזרת קהילת ויקיפדיה מהערכים של האנציקלופדיה המקוונת.

קישורים חיצוניים[עריכה]

מקורות[עריכה]