לדלג לתוכן

סן אנטוניו אלופת ה-NBA לאחר "סוויפ" מרשים על קליבלנד

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

15 ביוני 2007

טוני פארקר - הזר הראשון לזכות בתואר ה-MVP של סדרת הגמר

היום (שישי) ניצחה קבוצת ה-NBA סן אנטוניו ספרס את קליבלנד קאבלירס 83-82 ובכך הפכה לאלופת ה-NBA. סן אנטוניו השלימה "סוויפ" 4-0 בסדרת הגמר על קליבלנד, אשר במהלך כל המשחקים קיבלה הופעה חלשה מצד כוכבה לברון ג'יימס. עבור הספרס מדובר באליפות רביעית בעשור האחרון. שחקנה של סן אנטוניו, טוני פארקר, נבחר לשקחן המצטיין (MVP) של הסידרה.

המשחק התקיים באצטדיונה הבייתי של קליבלנד אשר היה מלא באוהדים מלאי תקווה שקבוצתם המקומית תצליח לנצח לראשונה בסדרה. עם זאת קליבלנד אכזבה שוב את אוהדיה, זאת על אף התחלה מבטיחה ברבע הראשון. בניגוד למשחקים הקודמים, הייתה זו דווקא סן אנטוניו אשר פתחה רע את המשחק, עם 5 איבודים והחטאות רבות לכוכבה, טים דאנקן. לעומתו, לברון ג'יימס דווקא פתח במשחק סביר והוביל את קבוצתו ליתרון 4 בתחילת הרבע השני. או אז התעוררו שחקני הספרס וקלעו 9 נקודות ללא מענה מצד יריביהם. דאנקן החל אף הוא לחפות על ערב רע במיוחד באחוזי קליעה ולפני המחצית רשם לזכותו כבר 8 ריבאונדים ו-3 אסיסטים. לשריקת המחצית ירדו הקבוצות כאשר סן אנטוניו מובילה 39-34.

במחצית השנייה המשיכו הספרס ובמיוחד טוני פארקר בקליעות רבות והגדילו את הפער. מהצד השני נעלם לברון ג'יימס עם איבודים והחטאות והחל לחזור לרמת המשחק שהפגין במהלך המשחקים הקודמים בסדרה. ברבע הרביעי ניסו שחקני קליבלנד לחזור למשחק וקלעו 14 נקודות ללא מענה. הספרס מצאו עצמם כמעט 6 דקות ללא סל וקליבלנד עלתה ליתרון ראשון מאז הפתיחה - 63-60. היה זה דאנקן אשר שבר את ההלם בו היו שרויים שחקני הספרס עם סל ראשון ברבע. במהירות עלו הספרס ליתרון 8 נקודות בזכות ריבואנדים וחטיפות של דאנקן. על אף שקליבלנד הצליחה לצמצם בשניות האחרונות בעזרת קליעות עונשין לא היה זה מספיק. הספרס זכו במשחק בתוצאה המטעה 83-82 ובסדרה בתוצאה 4-0, אשר משקפת יותר טוב את יחסי הכוחות בין הקבוצות במהלך כל המשחקים.

עבור הספרס הייתה זו האליפות הרביעית, אותה השיגו בתוך עשור. פארקר הצרפתי נבחר בזכות הופעתו המצוינת במשחק זה ובמשחקים הקודמים לשחקן המצטיין של הסידרה והפך לשחקן האירופאי הראשו לזכות בתואר. עבור קליבלנד הייתה זו הופעה ראשונה ומאכזבת במיוחד במעמד גמר ה-NBA, לאחר שכשלו פעם אחר פעם לתת מענה סביר לסן אנטוניו. בכל הקשור לכוכב קליבלנד, לברון ג'יימס בן ה-22, אשר נחשב לאחת ההבטחות הגדולות ביותר עבור הכדרוסל האמריקאי, האכזבה הייתה גדולה אף יותר. ג'יימס נתן הופעות בינוניות וחלשות במשך כל המשחקים עם הבלחות קצרות בלבד של הכשרון הרב אשר הציג במשך העונה וברוב משחקי הפלייאוף.

מקורות

[עריכה]