סן אנטוניו מובילה 1-0 בסדרת גמר ה-NBA

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

8 ביוני 2007

ג'יימס - אכזב עם 14 נקודות בלבד

היום (שישי) לפנות בוקר ניצחה קבוצת ה-NBA סן אנטוניו ספרס את יריבתה בסדרת הגמר קליבלנד 85-76 במשחק הראשון בסדרה. הספרס עלו ליתרון 1-0 לאחר משחק חלש של כוכב קליבלנד לברון ג'יימס, אשר קלע 14 נקודות בלבד.

המשחק התקיים באולמה הביתי של סן אנטוניו למול עיניהם הצופיות של מליוני אנשים באולם וברחבי העולם. האוהדים חזו במשחק חלש במיוחד של לברון ג'יימס, הנחשב לאחד השחקנים הטובים ביותר העונה בליגת ה-NBA, כאשר זה דייק ב-25% מהשדה בלבד ואף גרם ל-6 איבודי כדור לחובת קבוצתו. שחקני סן אנטונינו הודו לאחר מכן כי חלק ממטרתם הייתה אכן לנטרל את ג'יימס, אשר יש הטוענים כי הוא לבדו "סחב" את קבוצתו החלשה יחסית למעמד סדרת הגמר של ה-NBA. בעשותם כך אכן התפרקה הגנת קליבלנד וכוכביה הגדולים של סן אנטוניו טוני פארקר וטים דאנקן קלעו 27 ו-24 נקודות בהתאמה.

סן אנטוניו הובילה במשך רוב המשחק בזכות הגנה יעילה ושמירה כפולה ("דאבל-טים") על ג'יימס. נסיונות רבים מצד קליבלנד נעצרו בחסימות או נקטפו בריבאונדים על ידי שחקני אנטוניו. גם כאן הצטיין דאנקן אשר סיים את המשחק עם 5 חסימות, כאשר הראשונה הייתה כנגד נסיון קליעה של ג'יימס כבר ברבע הראשון.

הגנת הספרס הייתה כה טובה עד שקליבלנד הצליחה לעלות ליתרון פעם אחת בלבד ובאופן התואם את אווירת המשחק - דווקא כאשר ג'יימס ירד לספסל. יחסי הכוחות נשמרו גם בצד השני של המגרש וקליבלנד הדרדרה במהלך הרבע הרביעי לפער בן 18 נקודות. או אז החלו להפגין שחקני קליבלנד נחישות עזה וניסו לקצץ את ההפרש. ג'יימס עצמו תרם שתי שלשות למאמץ, אך בסופו של דבר לא יכלו האורחים למשחקם החכם של הספרס והתוצאה נקבעה 85-76, יתרון 9 לסן אנטוניו ו1-0 בסדרה.

ג'יימס אמר לאחר המשחק כי יהיה עליו לשפר את משחקו כדי שקבוצתו תזכה. עוד הזכיר ג'יימס, כמידת נחמה, שמדובר בסדרת משחקים, בה חשיבותו של משחק בודד איננה מכרעת כמו בטורניר "פיינל פור", כמו שנהוג בליגת המכללות האמריקנית. לברון ינסה לקיים את הבטחתו במשחק השני בסדרה אשר יערך גם הוא בסן אנטוניו לפנות בוקר יום שני.

מקורות[עריכה]