סקר "הארץ": ריצה משותפת של כחלון ולפיד תניב 24 מנדטים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

18 בדצמבר 2014
סקר שפורסם אמש בעיתון "הארץ" מראה כי במידה ורשימותיהם של משה כחלון ויאיר לפיד, "כולנו ו"יש עתיד", בהתאמה, ירוצו יחד, הן ייזכו ל-24 מנדטים. במידה והדבר יקרה, "הליכוד" יזכה ל-21 מנדטים והרשימה המשותפת של יצחק הרצוג וציפי לבני, "המחנה הציוני", תזכה ל-20 מנדטים, על פי הסקר. כמו כן, הסקר מראה כי אם מפלגותיהן של לפיד וכחלון ירוצו יחד, "ישראל ביתנו" בראשות אביגדור ליברמן תזכה ל-8 מנדטים, "יהדות התורה" בראשות יעקס ליצמן תזכה ל-9 מנדטים, "מרצ" בראשות זהבה גלאון תזכה ל-6 מנדטים, והמפלגות "חד"ש" ו"רע"ם-תע"ל" ייזכו חמישה מנדטים כל אחת ו"ש"ס" בראשות אריה דרעי תזכה ל-3 מנדטים.

במידה ואכן תהיה חבירה משותפת לכחלון ולפיד, תחווה מפלגת "ש"ס", על פי הסקר, מפלה קשה במיוחד. בכנסת היוצאת, למפלגה 11 מנדטים, בעוד הסקר מנבא לה 3 בלבד. יכול להיות שהסיבה לכך היא הטלטלה שעברה על המפלגה בשבוע האחרון, עם פרישתו של אלי ישי והכרזתו כי הוא שוקל להקים מפלגה אחרת.

כחלון עצמו לא מתכוון לרוץ יחד עם לפיד, למרות שלפיד הציע לו זאת בפגישה שקיימו השניים לפני זמן לא רב.

במידה וכחלון ירוץ ברשימתו העצמאית ללא שום חבירה ללפיד, הוא צפוי לקבל 12 מנדטים בעוד לפיד 11, כאשר בראש יעמדו "הליכוד" ו"המחנה הציוני" עם 21 מנדטים כל מפלגה ואחריהן "הבית היהודי" עם 16 מנדטים.