לדלג לתוכן

עבר בקריאה ראשונה חוק לקביעת עונש מינימום לתקיפת קשישים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

25 בדצמבר 2007
מושב הכנסת אישר היום בקריאה ראשונה את הצעת החוק של חבר הכנסת דוד רותם, מסיעת ישראל ביתנו, בדבר קביעת עונש מינימום לאדם אשר יורשע בתקיפת קשיש או בגרימת חבלה. החוק, אשר בא על רקע ריבוי תקיפות קשישים וחסרי ישע בישראל בשנים האחרונות, נומק על ידי מציעו כפתרון למצב בו העבריינים מקבלים עונשים אשר לדידו "מגוחכים". על פי הצעתו של ח"כ רותם יקבע עונש מינימום בן 10 שנות מאסר לעבריין שיורשע בדין בתקיפת קשיש, ועונש זה יוכפל אם גרם חבלה לקורבנו.

כאמור, החוק עבר בקריאה ראשונה, אך לא מבלי הסתייגויות. חברי כנסת רבים טענו כי העונשים מגוזמים ואינם מידתיים ביחס לעבירה, על אף שהסכימו כי יש לקבוע בחוק עונש מינימום כדי למנוע מצב בו גזר הדין יקל מדי עם הנאשמים. לבסוף השתכנע ח"כ רותם והסכים כי לפני שיועלה לקריאה שנייה ושלישית תתוקן ההצעה כך שגם בגין גרימת חבלה ירצה העבריין 10 שנים בלבד לכל הפחות, ועוד אמר שחלק מעונש מינימלי מנדטורי זה יהיה על תנאי.

בו בזמן מקרה נוסף של תקיפת קשיש דווח היום, לאחר שקשישה בת 70 הוכתה בעת שהלכה בקרבת ביתה אשר בעכו. הקשישה, אשר נפגעה ברגלה, סיפרה לחוקרי משטרת ישראל אשר מונו על התיק כי צעיר ניגש אליה ושאל "מה השעה?", אך משאמרה לו כי איננה יודעת תקף אותה ודחפה לקרקע.

מקורות

[עריכה]