עימותים בעזה בין חמאס ופת"ח - 5 הרוגים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

31 בדצמבר 2007
המתיחות הגוברת בין הפלגים ברצועת עזה הגיעה היום שוב לכלל פיצוץ אלים בין תומכי הפת"ח לתומכי ארגון החמאס. תומכי הפת"ח ביקשו לחגוג מחר, ה-1 בינואר, את יום הקמת ארגונם, זאת על אף איסור שהחילו רשויות החמאס השולטות הלכה למעשה ברצועה. איסור זה בתורו בא בתגובה לאיסור דומה שגזרו רשויות הפת"ח אשר שולטות בגדה על אירועי יום יסוד ארגון החמאס בערי הפת"ח לפני מספר שבועות.

הפגנות שנערכו כבר היום (שני) הדרדרו במהרה לכלל התכתשויות אלימות וחילופי ירי בין המחנות היריבים, כאשר כל צד תולה האשמה באחר בעבור כמעט כל מקרה. על פי הדיווחים נראה כי במהלך המהומות נהרגו 5 אנשים, בהם שוטר ואף ילד אשר גילו לא נמסר. בין ההאשמות ההדדיות אף גרסאות סותרות לגבי נסיבות מותו של אחד מתומכי הפת"ח, כאשר החמאס טוענים שנורה מ"אש ידידותית" בעוד שאנשיו טוענים שהחמאס הוא אשר הרגו.

העימותים האלימים התפרצו בכל ערי הרצועה, בהן חאן יונס, עזה עצמה ורפיח ומקורות שונים מדווחים על עשרות פצועים בכל אחת מערים אלו. לטענת אנשי הפת"ח הניצוץ הראשון נדלק הבוקר עם גל מעצרים שביצעו רשויות החמאס באנשי הפת"ח ברצועה, והוא זה שגרר את ההפגנות ולאחר מכן העימותים האלימים, אשר החלו בעצמם זמן קצר לאחר שראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נשא נאום ממקום מושבו בגדה בו גינה את הנהגת החמאס.

מקורות[עריכה]