עיני: האוצר הציע "מנת פלאפל" לכל עובד

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
24 ביולי 2007
נתב"ג

היום (שלישי) כינס עופר עיני, יו"ר ההסתדרות מסיבת עיתונאים בה הכריז כי החל ממחר ישבית ארגונו את המשק. עיני ציין כי לטעמו הצעות משרד האוצר במהלך פגישות המשא ומתן בין הצדדים לא היו רציניות דיין, והשווה את ההעלאה שהוצעה על ידי האוצר ל"מנת פלאפל". השביתה תחל מחר בשעה 6:00 בבוקר (שעון ישראל).

בין הגופים השובתים רוב משרדי הממשלה, רכבת ישראל, הרשויות המקומיות, המועצות הדתיות (למעט שירותי הקבורה), נמלי הים ודואר ישראל. גורמים נוספים שיושבתו באופן חלקי כוללים את חברת החשמל, מרפאות טיפת חלב, בתי החולים הממשלתיים ואלו של קופת חולים כללית ומרפאותיה, אשר יפעלו במתכונת מצומצמת בלבד.

נמל התעופה בן גוריון, וכן מעברי הגבול בין ישראל למצרים וירדן, לא יושבתו אלא רק החל מיום חמישי בשעה 6:00 בבוקר. זאת לאחר דאגות רבות אשר הובעו מציבור הנוסעים בישראל, הנהנה עכשיו מעיצומה של חופשת הקיץ. גופים אשר לא ישבתו כוללים את האוניברסיטאות השונות, התעשיות הבטחוניות והבנקים.

בעקבות ההכרזה מיהרו מספר גופים לעתור כנגד כוונת ההסתדרות להשבית המשק. בין העותרים החברות והגופים הגדולים במשק. על פי החלטת בית הדין הארצי לעבודה העתירות, העתירות ישקלו עוד היום ב-23:00, ובעקבותיהן יתכן והשביתה לא תצא לפועל בצו בית הדין.

מקורות[עריכה]