עכברושי־על - הנשק הסודי של ישראל לגירוש ערביי העיר העתיקה?

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

25 ביולי 2008
סוכנות הידיעות הרשמית של הרשות הפלסטינית טוענת כי ישראל מנצלת עכברושים חסיני־רעלים כדי לגרש משפחות פלסטיניות מבתיהן שבעיר העתיקה של ירושלים. מידע זה הופץ באמצעות דין וחשבון שחיבר דוקטור חסן ח'אטר, המזכיר הכללי של החזית הנוצרית־איסלאמית בירושלים, המצטט פלסטיני מקומי כאומר שהוא ניסה להשמיד את העכברושים באמצעות רעלים שונים, אך בלא כל הצלחה.

מספר עיתונים פלסטיניים טוענים כי מטרת ישראל הינה להעצים את הסבל הפלסטיני בירושלים באמצעות הפיכת חיי הפלסטינים ל"טרגדיה אמיתית" כאשר העיתון הרשמי של הרשות הפלסטיני, אלחיאת אלג'דידה, קובע כי העכברושים המשודרגים מטילים אימה על החתולים בשל גודלם והאגרסיביות שהם מפגינים, וכי האמצעים המסורתיים לטיפול בעכברושים אינם נושאים פרי בעניינם. הדין והחשבון שחיבר דוקטור ח'אטר הותקף על־ידי אתר האינטרנט הישראלי "אומדיה" בטענה כי כשל בהסברת המכניזם באמצעותו העכברים אומנו לכאורה על־ידי ישראל להבדיל בין תושביה הערבים של העיר העתיקה לבין שכניהם היהודים.

סוכנות הידיעות ואפא, המפוקחת ומתוקצבת על־ידי משרדו של נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, האשימה בעבר את ישראל בשימוש בחזירי־בר כאמצעי לגירוש הפלסטינים מבתיהם. הסוכנות ציטטה 'קורבנות' שסיפרו כיצד הבחינו בישראלים המשחררים אל החופשי עדרים שלמים של חזירי־בר, שמאוחר יותר התנפלו על הפלסטינים.

גידי שמרלינג, דוברו של אורי לופוליאנסקי, ראש עיריית ירושלים, הגיב על הדברים באומרו כי לסיפור אין כל קשר למציאות והדיווח איננו כי אם "בדיה מוחלטת".

מקורות[עריכה]