לדלג לתוכן

עמיר פרץ נבחר לראשות מפלגת העבודה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

10 בנובמבר 2005

פרץ, 2006

בניגוד לתחזיות המוקדמות, זכה עמיר פרץ, יושב-ראש ההסתדרות, בבחירות המקדימות (פריימריז) לראשות מפלגת העבודה. בחירתו של עמיר פרץ תביא ככל הנראה לפרישת מפלגת העבודה מהממשלה, ולהקדמת הבחירות לכנסת, שאמורות להיערך ב-7 בנובמבר 2006.

בבחירות המקדימות השתתפו שלושה מועמדים: עמיר פרץ, שזכה ב-42.35% מקולות הבוחרים, שמעון פרס, שזכה ב-39.96% מהקולות, ובנימין פואד בן-אליעזר שזכה ב-16.82% מהקולות. שני מועמדים נוספים, אהוד ברק ומתן וילנאי משכו את מועמדותם לפני הבחירות, והביעו תמיכה בשמעון פרס.

סקרים שנערכו ערב הבחירות המקדימות חזו ניצחון ברוב גדול לשמעון פרס, המכהן כיושב ראש הנוכחי של מפלגת העבודה, וכמשנה לראש הממשלה, אולם עם סגירת הקלפיות אמש בשעה 20:30, הראו סקרים ראשונים כי אין הכרעה ברורה בין המועמדים המובילים (כל סקר הצביע על מועמד אחר כמנצח). לפנות בוקר התברר כי עמיר פרץ הוא הזוכה בבחירות, ברוב קטן אך מובהק.

שמעון פרס העלה חשד כי בחלק מהקלפיות היו זיופים ואי-סדרים שהיטו את התוצאות, אולם מזכ"ל מפלגת העבודה, איתן כבל, דחה את הטענות מכל וכול, ואמר שעל-אף אי-סדרים מסוימים שהתגלו בקלפיות, כל החשדות להטיית התוצאות הוסרו, והתוצאות כשרות וסופיות.

עמיר פרץ מציג סדר-יום פוליטי המתרכז בענייני פנים, בעיקר בענייני חברה וכלכלה. ההשקפות שהוא מציג הן שמאליות, והצעותיו העיקריות: העלאת שכר המינימום במידה משמעותית, הפניית תקציבים גדולים יותר לרווחה, אכיפה הדוקה של דיני עבודה המגנים על עובדים שכירים, הגדלת הקצבאות לילדים, לקשישים ולנכים ועוד.

מקורות[עריכה]