לדלג לתוכן

פורנוגרפיה ומעשי סדום גרמו להרשעת סמל אמריקאי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

16 ביולי 2008
סמל כריסטופר ברברי, נגד בצבא ארצות הברית באירופה, שמע את גזר דינו ביום שישי האחרון בגין מעשי סדום בקטינה והחזקת תצלומי פורנוגרפיה של ילדה, לאחר שהורשע ב-2 ביולי במסגרת התיק שהתנהל נגדו. הוא נידון לשתי שנות מחבוש בבית הסוהר.

מפסק הדין עולה כי ברברי ביצע לכאורה אונס סטאטוטורי (מין בהסכמה מתחת לגיל ההסכמה) בנערה צעירה, מעת שמלאו לה 11 שנים ועד לגיל 15, אך לא ניתן היה להעמידו לדין בגין אינוס הילדה בגיל 11 מחמת חוק ההתיישנות. אלמלא חוק ההתיישנות, ברברי צפוי היה להידון למאסר עולם. בטרם מתן גזר הדין, הוא שוחרר עם קלון מצבא ארצות הברית.

הנערה אמרה כי ניסתה לסיים את מערכת היחסים עם ברברי מספר פעמים, אך בשל לחציו לא עשתה זאת עד ליום הולדתה ה-15. היא מסרה כי ברברי אמר לה, "זה מה שילדות קטנות עושות."

הנערה חשפה את דבר הניצול המיני לראשונה בשלהי שנת 2006; תחילה בפני אימה; אחר כן בפני נציגי מערכת אכיפת החוק. היא אמרה שעשתה זאת משום ש"זה נהיה יותר ממה שיכולתי להתמודד עמו."

במהלך שמיעת התיק הביאה ההגנה אישה כבת 30 כעדה, שסיפרה כי הנערה משקרת. התובעת, סרן ג'קלין טבס תקפה את העדה בחקירה הנגדית בשל סתירות בין עדותה לבין דבריה בחקירתה המוקדמת בידי המשטרה הצבאית. על-פי דברי התובעת, תחילה אמרה האישה בחקירת המשטרה הצבאית כי הילדה אמרה לה "את יודעת שהוא עשה זאת גם לך". העדה הינה קרובת משפחה של הנאשם.

מקורות

[עריכה]