פורסם מכרז ל-52 יחידות דיור חדשות באלקנה ו-48 באריאל; "שלום עכשיו" מתחו ביקורת חריפה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
18 באפריל 2008

ארגון השמאל שלום עכשיו מתח ביקורת חריפה על פרסום המכרז ליחידות דיור נוספות מעבר לקו הירוק בהתנחלויות אריאל ואלקנה. על פי המכרזים, אשר ינעלו במהלך חודש יוני, ייבנו כ-100 יחידות דיור סך הכל, מהן 48 בעיר אריאל ו-52 ביישוב אלקנה הסמוך לה. גורמים בשמאל אומרים שבכך מחדשת ישראל את הבנייה בהתנחלויות בניגוד להבנות שהושגו בוועידת אנאפוליס ומסכנת את קיום הסכם הקבע עם הפלסטינים.

שלום עכשיו טוענים כי הבנייה מעבר לקו הירוק הופכת את אנאפוליס ל"בדיחה בלתי רלוונטית". לדברי הביקורת של התנועה הצטרף גם חבר הכנסת מטעם מפלגת העבודה אופיר פינס, אשר אף העלה את הטענה כי פרסום המכרזים ביום שישי נועד למנוע כיסוי תקשורתי נרחב של הנושא ובכך לעצור דיון ציבורי.

שר הבינוי והשיכון זאב בוים הגיב בביטול לדברים. לדבריו יחידות הדיור החדשות הן בתוך תחומי הגושים ומלכתחילה לא הייתה כוונה לוותר עליהם. עוד מוסיף כי הבנייה המתוכננת באלקנה היא במטרה להחליף את הבניינים הזמניים שהוקמו עוד בייסוד אלקנה, ושהיחידות תשמשנה כחלק משיקום המפונים מנצרים במהלך תוכנית ההתנתקות. בוים שלל מכל וכל את הביקורת של "שלום עכשיו" ואמר כי "האידיאולוגיה של שלום עכשיו אינה חדשה ומבחינתם גם בנייה בירושלים, בגבולותיה המוניציפליים, היא התנחלות". בכך התייחס בוים לביקורת שהטיח הארגון באישור הבנייה בירושלים בחודשים האחרונים, בעיקר באזור פסגת זאב.

גם ראשי הרשויות הצטרפו לדבריו של בוים. ראש עיריית אריאל רון נחמן הביע תמיהה על הביקורת ואמר כי "אריאל היא בקונצנזוס", לדבריו עוד מתקופת אריאל שרון. ראש עיריית אלקנה יהודה כהן העיר כי תוכניות מקיפות יותר עבור ההתנחלות, בנות אלפי יחידות דיור, עדיין מוקפאות על ידי הממשלה.

מקורות[עריכה]