פיגוע גרזן ברכבת בגרמניה; דאעש לקח אחריות

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
20 ביולי 2016
פיגוע ברכבת

פליט אפגני תקף שלשום לפנות ערב (ב') נוסעי רכבת ליד וירצבורג. המחבל, חמוש בסכין ובגרזן, דקר ותקף תחילה ארבעה בני אדם בתוך הרכבת. לאחר מכן יצא ממנה ופצע אישה נוספת באורח קשה. 14 נוספים לקו בחרדה. עדי ראייה סיפרו כי המחבל צעק "אללה אכבר" במהלך הפיגוע. לאחר התקיפה המחבל ברח ואותר על ידי המשטרה במרחק של כ-500 מטר מהרכבת. הוא נורה למוות כאשר ניסה לדקור את השוטרים שבאו לעצור אותו.

המחבל זוהה כמוחמד ריאד, פליט אפגני בן 17 שהגיע לגרמניה שנה לפני כן. הוא הגיע למדינה ללא הוריו וחי במחנה פליטים באוכסנפורט. לאחר מכן עבר להתגורר אצל משפחה אומנת במשך שבועיים.

סוכנות הידיעות אמאק המזוהה עם ארגון המדינה האסלאמית פרסמה את נטילת האחריות של הארגון לפיגוע, וסרטון בן כ-2.5 דקות בו מדבר התוקף אל המצלמה ומכנה עצמו "חייל של דאעש" ומאיים שלוחמי הארגון יפגעו ב"כל כפר, עיר ונמל תעופה". במהלך הסרטון נראה המחבל אוחז בסכין.

לפני כחודשיים אדם אחד נהרג ושלושה נפצעו בפיגוע דקירה שאירע בתחנת רכבת ליד מינכן. גם אז עדי ראייה דיווחו כי הוא צעק כשדקר "אללה אכבר" אך אז מסרו הרשויות כי מדובר באדם הלוקה בנפשו.

לפני שבוע 84 בני אדם נרצחו וכ-303 נפצעו בפיגוע דריסה בטיילת בניס, כאשר מחבל שנהג במשאית דרס לאורך 2 קילומטר קהל שצפה במופע זיקוקים של יום הבסטיליה. דאעש נטל אחריות לפיגוע ומסר כי המחבל הוא חייל של הארגון.

מקורות[עריכה]