פיגוע דריסה נוסף בירושלים, המחבל חוסל

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

5 בנובמבר 2014
פיגוע דריסה נוסף בירושלים.

בסמוך לשעה 12:30 עולה איברהים אל עאכרי, פלסטיני תושב שועפט, על רכבו לכיוון תחנת הרכבת הקלה ברחוב שמעון הצדיק, ודורס אזרחים ושוטרים אשר חיכו לרכבת. המחבל לא עוצר לאחר הדריסה בתחנת הרכבת הקלה, וממשיך בנסיעה פרועה לכיוון רחוב זקס. לאחר מכן, עוצר המחבל את מכוניתו, יורד ממנה, ומתחיל להכות אזרחים ושוטרים בעזרת מוט ברזל. לאחר מכן, נורה המחבל למוות על ידי שוטר מג"ב.

מושיר אל מסרי, מחבל בכיר בארגון החמאס, אמר כתגובה לאירוע כי "אנחנו מחזקים את ידי מי שנוקם את דמם של הנפגעים באל-אקצא". מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי "פצוע אחד כבן 30 הגיע במצב של החייאה ולמרות המשך של מאמצי החייאה נמרצים ביחידת הטראומה נקבע מותו". אסי אהרוני, דובר משטרת ירושלים, מסר כי "רכב מסחרי נהוג ככל הנראה על ידי תושב מזרח ירושלים, הגיע לצומת של הרחובות חיים בר לב ושמעון הצדיק. לדבריו, הוא דרס הולכי רגל ואז בצומת של רחוב משה זקס נעצר, ירד מהרכב כשהוא אוחז בידו מוט ברזל. צוות של שוטרים שהיה באזור נטרל אותו והורג אותו", את דברים אלו מסר אהרוני דקות מעטות לאחר ביצוע הפיגוע. יוחנן דנינו, מפכ"ל המשטרה, אמר כי "לא נתפשר על הביטחון. המחיר הוא יקר. יש נפגעים ולא יודעים את מצבם הסופי אבל יודעים להגיד שבכל אירוע כזה, כל איש ביטחון יסיים אותו כפי שזה הסתיים – במותו של המחבל מיד לאחר האירוע. זה מה שאני מצפה מהשוטרים. תפקידנו להחזיר כמה שיותר מהר את שגרת החיים ולראות מה עוד ניתן לעשות כדי למנוע פיגועים מהסוג הזה". יצחק אהרונוביץ', השר לביטחון פנים, אמר כי "הפעולה המהירה של קצין משמר הגבול הייתה פעולה אחראית. הפעולה היא כנראה לא האחרונה מסוגה. אנחנו נמשיך לשמור על ירושלים. ירושלים עיר רגישה שעוברת ימים לא קלים, אי אפשר למנוע כל אירוע כזה, נעשה הכל כדי להשיב חיים שקטים לתושבי ירושלים. המשטרה עושה הכל. אם צריך להעלות עוד שוטרים נעלה עוד שוטרים, השקט חייב לחזור". ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים, אמר כי "ההערכות של משטרת ירושלים למנוע הפרות סדר היא גדולה. קצין מג"ב לקח אחריות, הגיע וחיסל את המחבל. אנחנו נעזור למשטרה למנוע אירועים כאלה בעתיד מטרתם של המחבלים היא להרוס את שגרת חיינו, נעשה כל מה שצריך כדי לעזור למשטרה בהפרות הסדר. אנחנו יושבים עם ראשי הרכבת הקלה, ונראה מה אפשר לעשות כדי להגדיל את המיגון שרכב לא ייכנס לתחנת הרכבת. המערכת לומדת מהר איך להתמודד. אנחנו צריכים לסייע וללמוד להתמודד עם הסוגיה הזאת". אלי בין, מנכ"ל מד"א, הוסיף כי "קיבלנו קריאה לאירוע, הוזעקו כוחות ביטחון ואנשי מד"א, ככל הנראה בתחנת אוטובוס. הפצועים פונו לבתי החולים השונים ברכבי העיר".

אלכסנדר מרגלית, עד ראייה, סיפר לחדשות 2 על שהתרחש ואמר כי "יצאתי לכיוון כיכר שמעון הצדיק, עמדתי ברמזור, ראיתי רכב חותך את הכביש ופוגע ברמזור, פוגע בבן אדם, נכנס למסלול הרכבת, פוגע בעוד שני בני אדם, פוגע ברוכב אופניים ושני כלי רכב ושם נעצר. רכב של משמר הגבול דהר אחריו למסלול של הרכבת, רצו לכיוון המחבל ופגעו בו. הבנתי מיד מה אני רואה, איך שהוא פגע ברמזור הבנתי שזה מפגע בפיגוע דריסה".

רק לפני כשבועיים, אירע פיגוע דריסה נוסף. בפיגוע ההוא, עבד אל-רחמן שלומי, תושב מזרח ירושלים פלסטיני המזווהה עם החמאס, עלה על רכבו ודרס למוות תינוקת בת שלושה חודשית ועולה חדשה, וכן פצע נוספים. לפני כשבוע בוצע נסיון התנקשות ביהודה גליק, פעיל למען זכויות יהודים להתפלל בהר הבית, ולאחר מכן חוסל בידי כוחות ימ"מ. יש לציין כי גליק עדיין נמצא במצב קשה, ועדיין נשקפת סכנה לחייו.