פיגוע התאבדות בדימונה; נבדקת האפשרות כי המחבלים הסתננו דרך סיני

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

4 בפברואר 2008
פיצוץ עז החריד היום את דימונה בשעות הבוקר, עת מחבל מתאבד פוצץ עצמו בשוק המסחרי בעיר. כתוצאה מהפיצוץ נהרג המחבל ועימו עוברת אורח. אדם נוסף נפגע באורח אנוש. גרסאות סותרות בין גורמים בפת"ח ובחמאס לגבי האחריות על הפיגוע.

הפרמדיקים גילו - הפצוע הוא המחבל[עריכה]

הפיצוץ אירע בשוק המסחרי של דימונה סביבות השעה 10:30 בבוקר. במקום שהו באותה העת מספר גדול של בני אדם במסגרת יום העסקים הרגיל באזור. עם היוודע דבר הפיגוע מיהרו כוחות מגן דויד אדום לזירת האירוע. הפראמידיקים החלו לטפל בפצועים, אך נדהמו לגלות על גופו של אחד מהם חגורת נפץ. במהרה הסיקו אנשי מגן דויד אדום כי מדובר במחבל מתאבד נוסף אשר לא הצליח להתפוצץ. הבהלה גדלה כאשר ניכר שהמחבל בהכרה ומנסה להגיע למתג הנפץ אשר יפעיל את מטען החבלה שלגופו.

כוחות משטרה מיהרו למקום וניסו להרחיק את עוברי האורח ואת הפצועים כדי לבודד את המחבל אשר שכב על הקרקע. פקד קובי מור, אחד השוטרים שנכחו במקום, ירה לעבר המחבל הפצוע בעוד זה מנסה להפעיל את מטענו. לאחר מספר יריות נהרג המחבל וכוחות מגן דויד אדום המשיכו בפעולות ההצלה בעבור הפצועים שבשטח. 11 פצועים הובהלו לבתי החולים באזור, מהם אחד אשר מצבו הוגדר כאנוש. 15 נוספים הוגדרו כנפגעי חרדה וקיבלו גם הם טיפול רפואי.

הפת"ח: אנחנו הוצאנו הפיגוע; החמאס: לא, אנחנו[עריכה]

חילופי האשמות, או אולי נסיונות לקחת אחריות, ניכרו היום בין ארגוני הטרור הפלסטינים. החשד הראשוני, עקב מיקומה של דימונה בנגב, היה כי מדובר במחבלים אשר ניצלו את פריצת ציר פילדלפי בין מצרים לרצועת עזה והסתננו דרך סיני בחזרה לישראל כדי לבצע הפיגוע. בתחילה השערה זו זכתה לאישוש כאשר גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של ארגון הפת"ח, לקחו אחריות ואישרו כי המחבלים יצאו בדרך זו לישראל.

לעומת זאת, עתה גורמים בחמאס טוענים כי הם האחראים לפיגוע, וכי זה יצא בכלל מאזור הגדה - מחברון. חילופי גרסאות אלו משונות במקצת, שכן כל ארגון טוען כי הוציא מפיגוע משטח אשר בשליטתו של האחר. גורמי ביטחון בישראל עדיין לא הצליחו לאשש אף אחת מהטענות, אם כי יצויין שבעת האחרונה נתגברו ההתרעות והחשש המודיעיני כי מחבלים ינצלו הפרצה בגבול המצרי כדי להסתנן לישראל.

מקורות[עריכה]