לדלג לתוכן

פצמ"רים על נתיב העשרה; סבתא ונכדתה ניצלו בנס

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

30 באוקטובר 2007

נתיב העשרה

הימים האחרונים החזירו את תושבי ישובי עוטף עזה לשגרת החיים מזה שנים מספר, וכמעט כל יום מביא עימו דיווחים חדשים על רקטות קסאם הנוחתות בישובים השונים או סמוך להם. אך עבור רקטות הקסאם ישנה מערכת ההתרעה צבע אדום, המזעיקה את התושבים עם סימנים לשיגור קסאם כדי שאלו יוכלו לנסות ולתפוס מחסה מבעוד מועד. אך לא כך הדין עם פצצות המרגמה, אשר בעת האחרונה הפכו לדומיננטיות יותר מאשר רקטות הקסאם. עבור פצצות המרגמה אין עדיין בנמצא מערכת אשר תוכל להזהיר התושבים מפני סכנה והדבר עלול לעלות בחיים.

כך ארע היום (שלישי), כאשר פלוגות אל קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי, שיגרו מספר פצצות מרגמה אל עבר שטח ישראל מבתוך רצועת עזה. מטרת הפצצות הייתה היישוב נתיב העשרה. תושבי המקום קיבלו את סימן האזהרה הראשון עם נפילת הפצצה הראשונה וקל הנפץ הרם שהשמיעה. או אז החלו התושבים למהר לעבר מרחבים מגונים באשר ימצאו אותם מחשש לחייהם. דקות ספורות לאחר מכן פצצה נוספת נפלה ביישוב ופגעה פגיעה ישירה באחד הבתים, סמוך למקום בו ישבו עד לפני זמן קצר סבתא ונכדתה. השתיים ניצלו מכיוון ונהגו כאמור ומיהרו למרחב המוגן בביתם.

על אף שנזק פיזי לא נגרם, הן הסבתא והן הנכדה סובלות מחרדה בעקבות הפגיעה הכה קרובה. תושבי נתיב העשרה וגורמים ברשות השלטון המקומית סיפרו על הלחץ האדיר הרובץ על כתפי התושבים עקב התרבות מקרי ההפצצה על היישוב בעת האחרונה, ואכן מקרה זה של ירי פצצות מרגמה האפיל בקלות על הדיווחים השגרתיים יותר של שיגור רקטות הקסאם, אשר נחתו בשטחים פתוחים בעיקר וללא נזק בנפש או לרכוש.

ירי הפצמ"רים, כפי שתועד על ידי מזל"ט של צה"ל, בוצא מתוך בית ספר בבית חנון. [1]

מקורות

[עריכה]