פרשת קצב: עתירות בדקה ה-90 - המשפט נדחה, צו איסור הפרסום ישאר

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

25 במרץ 2008
לפני שבועות אחדים הרכב מורחב ומיוחד של בית המשפט העליון בראשות נשיאתו דורית בייניש אישר בדעת הרוב את עסקת הטיעון שחתמה פרקליטות המדינה עם נשיא המדינה לשעבר משה קצב. המשפט היה אמור להקבע למחר - יום רביעי, ובתווך הוגשו מספר עתירות לבתי המשפט לקראת המשפט.

אמש סתמה החלטת שופטת בג"ץ מרים נאור את הגולל על האפשרות לדיון נוסף לגבי עסקת הטיעון, לאחר שדחתה עתירה נוספת בנושא. היום דחה הרכב מורחב של בית המשפט עתירה מצד באי כוחו של קצב לחשוף את חומר העדויות שהוגש לבית המשפט במהלך הדיונים על עסקת הטיעון. לפי החלטת בית המשפט - החומר לא יפורסם וצו איסור הפרסום שהושת עליו יעמוד בעינו, זאת כדי לא לפגוע בפרטיות המתלוננות כנגד קצב. פרקליטיו של קצב ביקשו לחשוף החומר מאחר וככל הנראה יש בו טענות כנגד הראיות שהוצגו אשר יכולות לסייע לקצב.

בעתירה אחרונה בנושא פסק היום בית המשפט לשלום בירושלים על דחייה במשפט. המשפט, אשר כאמור היה אמור להתקיים מחר, נדחה בשבועיים לבקשת פרקליטיו של קצב. הדחייה אושרה לאחר שפרקליטות המדינה לא הבעיה כל התנגדות לדבר. עם זאת, בתשובתה לבית המשפט ציינה הפרקליטות כי על אף שלטענתה אין סיבה עניינית לדחיית הדיונים והמשפט, טענת פרקליטיו של קצב כי הלה עומד "על סף זיכויו" מחייבת דחייה של הקראת כתב האישום.

ראו גם[עריכה]

מקורות[עריכה]