צו הפרסום הוסר ונחשפו החשדות כלפי אולמרט; זקן תיעדה העברות הכספים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

21 במאי 2008
היום (רביעי) הוסר צו הפרסום על החשדות המיוחסים לראש הממשלה אהוד אולמרט בדבר מעורבותו עם משה טלנסקי והכספים שזה האחרון העביר לאולמרט. כעת נודע כי על פי החשדות טלנסקי העביר לאולמרט אלפי דולרים, אותם תיעדה ראש לשכתו שולה זקן, אשר גם היא חשודה בעיני פרקליטות המדינה.

מהיומנים שמצאו החוקרים עולה כי אולמרט קיבל יותר מ-100,000 דולרים מטלנסקי במהלך הזמן, וחלק מכסף זה הועבר למקורבו עו"ד אורי מסר, אשר נחקר במשטרת ישראל באחרונה בנוגע לנושא והפרקליטות הצהירה כי יתכן ויהיה עד נגד אולמרט. לגבי השימוש בכספים, אולמרט טען במסיבת העיתונאים שערך עם צמצום צו איסור הפרסום במוצאי יום העצמאות כי הכסף נועד למימון מסעות בחירות שניהל במפלגת הליכוד ולראשות עיריית ירושלים. עם זאת, כעת עולה החשד כי טלנסקי סייע במימון נסיעות פרטיות של אולמרט לחו"ל.

בין החשדות המיוחסים לאולמרט קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים, ואולי אף חשדות להלבנת הון ועבירות מס. עוד חוקרים הפרקליטות והמשטרה אפשרות לחשדות כנגד ראש הממשלה בדבר קבלת שוחד, וצוות של החוקרים צפוי להגיע לארצות הברית, שם מנוהלים חשבונותיו של טלנסקי כדי להצליב בינם לבין תיעודי זקן. בין השאר יבדקו החוקרים האם טלנסקי קיבל מאולמרט תמורה כלשהי עבור הכסף.

טלנסקי עצמו צפוי להעיד החל ביום ראשון הקרוב, לאחר שבית המשפט העליון דחה את ערעוריהם של זקן ואולמרט. פרקליטיהם של אלו טענו כי גביית העדות עוד בטרם אף הוחלט האם יגובש כתב אישום, או מהם האישומים, יקשה על החקירה הנגדית וכך יפגע בזכויותיהם. עם זאת, הפרקליטות טענה יש חשיבות לגביית העדות המוקדמת, שכן טלנסקי הוא תושב חוץ ומבקש לחזור לארצו, משם חוששים בפרקליטות כי לא יחזור להעיד במשפט, במידה וזה יתקיים.

מקורות[עריכה]