לדלג לתוכן

קלינטון ומקיין ניצחו בניו-המפשייר

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

9 בינואר 2008

מקיין באסיפת בחירות בניו-המפשייר ב-29 בדצמבר. מקיין דילג על המדינה הראשונה שבה נערכו בחירות, איווה, וריכז את מאמציו בניו המפשייר
אובאמה בכנס בחירות בניו-המפשייר, אוגוסט 2007

בניגוד לתחזיות המוקדמות, ניצחה הילרי רודהם קלינטון בבבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית במדינת ניו-המפשייר, לאחר קרב צמוד. במפלגה הרפובליקנית ניצח, כפי שניבאו הסקרים, הסנאטור מאריזונה ג'ון מקיין.

למקום השני בין הדמוקרטים, עם 37 אחוזים מהקולות לעומת 39 של קלינטון, הגיע ברק אובאמה, שגבר על קלינטון בבחירות המוקדמות באיווה והסקרים חזו לו ניצחון בניו-המפשייר. ג'ון אדוארדס, שסיים במקום השלישי בפער ניכר, הכריז כי בכוונתו להמשיך במירוץ. אדוארדס נימק את החלטתו בכך שרק אחוז אחד מכלל המצביעים בארצות הברית שותף עד כה בבחירות המוקדמות עד כה. מסקרים שנעשו ביציאה מן הקלפיות עולה כי נשים נטו להצביע לקלינטון, ואילו גברים לאובאמה. כמו כן, מצביעים הרשומים כתומכי המפלגה הדמוקרטית תמכו ברובם בקלינטון ולעומתם מרבית המצביעים העצמאיים העדיפו את אובאמה.

במקום השני בין הרפובליקנים הגיע מיט רומאני, שסיים שני גם במירוץ הקודם באיווה, לאחר שזכה ב-32 אחוזים מן הקולות מול 37 אחוזים שתמכו במקיין. מייק האקבי, רודי ג'וליאני ורון פול השתרכו מאחור עם 11, 9 ו-8 אחוזים מן הקולות בהתאמה.

מקורות[עריכה]