לדלג לתוכן

קלינטון ניצחה בבחירות המקדימות בווירג'יניה המערבית

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

14 במאי 2008

הילארי קלינטון

הסנאטורית הילארי קלינטון ניצחה בבחירות המקדימות לנשיאות ארצות הברית של המפלגה הדמוקרטית שנערכו אתמול בווירג'יניה המערבית (הידועה גם כמערב וירג'יניה). קלינטון, שניצחה בהפרש גדול מול יריבה ברק אובאמה, משכה בעיקר מצביעים לבנים בני מעמד הפועלים, שדחו את אובאמה במדינות אחרות.

קלינטון זכתה בכ-67% מקולות המצביעים, לעומת אובאמה שזכה בכ-26%. ג'ון אדוארדס, שפרש מהמירוץ אך שמו נשאר על פתק ההצבעה, זכה בכ-7% מהקולות. כפי שתומכיה של קלינטון ציינו, אף מועמד דמוקרטי לא זכה בנשיאות מבלי לנצח בבחירות המקדימות בווירג'יניה המערבית מאז 1916. ביל קלינטון ניצח במדינה בשתי ההתמודדויות שבהן זכה בבית הלבן, בעוד שאל גור וג'ון קרי הפסידו במדינה. למרות נצחונה של קלינטון, גם אם תזכה בכל הקולות בכל המדינות הבאות, נצחון שלמעשה אינו אפשרי, עדיין לא תזכה במספר הצירים הדרוש לזכייה במועמדות.

"ישנם אנשים שרוצים לסיים את המירוץ הזה", אמרה קלינטון בעיר צ'ארלסטון שבווירג'יניה המערבית. "אני נחושה יותר מתמיד להמשיך במסע הבחירות עד שלכל אחד תהיה הזדמנות להשמיע את קולו". מסע הבחירות של קלינטון נמצא בגירעון של כ-20 מיליון דולר, למרות שהיא הלוותה לו כ-11 מיליון דולר מכספה. קלינטון שלחה הודעות דואר אלקטרוני ומסרונים המעודדים את תומכיה לתרום כסף נוסף. "בעזרתכם, אני מתכוונת להמשיך את האנרגיה של הניצחון הלילה לתחרויות הבאות בקנטקי ובאורגון", כתבה קלינטון בהודעת הדוא"ל.

מקורות[עריכה]