קצב בראיון לערוץ 2: אודה בסעיפים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

4 ביולי 2007
אמש (שלישי) התראיין הנשיא לשעבר משה קצב לראשונה מאז שנחתם הסדר הטיעון בינו לבין הפרקליטות. קצב, אשר התראיין לחדשות ערוץ 2, השיב בראיון לביקורת החריפה שהוטחה כנגדו וכנגד עסקת הטיעון במהלך הימים האחרונים. בין השאר אמר קצב כי לא יחרוג מהסיכומים בינו לבין הפרקליטות לגבי הודאתו בבית המשפט, זאת לאחר שספוקלציות עלו בשבוע האחרון בנושא.

קצב הדגיש את הנושאים החשובים בעיניו בפרשה וטען כי המחאה כנגדו איננה צודקת. "90 אחוז מההאשמות הושלכו לפח. זה לא מעניין איש, זה לכשלעצמו יכול להעיד על גודל מסע ההסתה, הקלות הבלתי נסבלת הזו שיכולים להעליל עלילות כזב ולגרום להתרסקות של אדם, של משפחה," דברי קצב בראיון.

עוד בחדשות ערוץ 2 הוצגו אתמול מספר קטעים אשר הוקלטו על ידי קצב בשיחה בינו לבין המתלוננת א' מבית הנשיא, אשר סעיפי האונס בהקשרה הוסרו מכתב האישום נגד קצב במסגרת עסקת הטיעון. הקטעים שנחשפו בערוץ 2 מעלים החשד כי א' סחטה את קצב וביקשה כסף תמורת קלטות שברשותה, אשר שחרורן יהיה בעייתי עבור קצב. עורכת דינה של המתלוננת אמרה בתגובה כי הקטעים שנחשפו היו לא שלמים ומגמתיים, ואף שחשיפתם עצמה לא הייתה בגדר חידוש והחומר נחשף עוד בתחילת הפרשה. עורכת הדין המשיכה וטענה כי השיחה נסובה סביב כסף שהוצע למתלוננת תמורת הקלטות ולא כפי שהוצג.

היום חשף עיתון "הארץ" כי במסגרת חקירת המתלוננת א' ממשרד התיירות בנוגע לתלונתה כי קצב אנס אותה בזמן שהיה שר התיירות, מסרה המתלוננת מספר גרסאות שונות. לפי עיתון ה"ארץ", בתחילה אמרה לחוקרים כי לא התבצעה חדירה, בעוד שבחקירה נוספת טענה שכן הייתה ולאחר מכן אמרה שהייתה "חצי חדירה". לפי פרסום עיתון "הארץ", במסמכי החקירה אמרה המתלוננת לחוקרים כי זכרונה "מעורפל" לגבי פרטי המקרה.

ראו גם[עריכה]

מקורות[עריכה]