ראש הממשלה יערער על גביית העדות המוקדמת מטלנסקי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

10 במאי 2008
באי כוחו של ראש הממשלה אהוד אולמרט יעתרו לבית המשפט העליון לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים אישר אמש (שישי) גביית עדותו של איש העסקים האמריקאי משה טלנסקי עוד בטרם התגבשה ההחלטה האם להגיש כנגד ראש הממשלה כתב אישום. על פי חשדות המשטרה טלנסקי העביר לאולמרט מאות אלפי דולרים, אשר לטענת זה האחרון שימשו למימון קמפייני בחירות לראשות עיריית ירושלים ובמפלגת הליכוד.

עורכי דינו של אולמרט הביעו תרעומת גדולה מדבריו של עו"ד משה לדור, פרקליט המדינה בפני בית המשפט. לדבריו, טלנסקי הביע חששו בפני חוקרי משטרת ישראל כי עלולים לפגוע בו אם ימתין בארץ. ממחנהו של אולמרט נמסר כי מדובר בהבל, וכי אמנם ראש הממשלה חשוד בעיני המשטרה בקבלת כספים - אך אין הוא רוצח. עוד הוסיפו כי גביית העדות תכריח אותם לבצע חקירה נגדית מבלי שיש לעיניהם את מלוא חומר הראיות שאולי יאספו כנגד ראש הממשלה במסגרת פרשה חדשה זו.

אולמרט עצמו דחה ההאשמות מכל וכל עם צמצום צו איסור הפרסום במוצאי יום העצמאות. לדבריו אמנם לקח כספים מטלנסקי, אך מעולם לא לכיסו אלא רק לטובת קמפייני הבחירות שניהל באותה העת. עם זאת, הודיע אולמרט כי במידה ויוגש נגדו כתב אישום - יתפטר מתפקידו כראש ממשלה. הפרשה החלה לצבור תהודה ציבורית ביום חמישי שעבר, עת נודעה בקשת המשטרה לחקור את ראש הממשלה באופן בהול. מאז נתארך מאבק על צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה, עד אשר זה צומצם, לאחר שעיתונים אמריקאים כבר הספיקו לפרסם הדברים.

מקורות[עריכה]