לדלג לתוכן

רכבת ישראל חושפת את נתוני הנוסעים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

10 באוגוסט 2008
רכבת ישראל חושפת נתונים על נוסעיה ומטענה במרוצת הרבעון ה-II של שנת 2008. במסגרת דיווחה של רכבת ישראל נמסרו נתונים על ממוצעי הנוסעים בקווי רכבת בישראל ליום ולחודש, מספרי הנוסעים, והשוואות רב-שנתיות בין הנתונים. להלן הנתונים:

במהלך חודש יוני האחרון מספר הנוסעים שעברו בקווי רכבת ישראל הוא קרוב ל-138 אלף. בסך הכל, במרוצת כל הרבעון השני מספר הנוסעים של רכבת ישראל הוא קרוב לתשעה מיליון, עליה בכשביעית ממספרי התקופה המקבילה בשנה שחלפה. המספר הממוצע של נוסעים ליום הוא 132 אלף בקירוב, מספר המשקף גידול של למעלה מאחד-עשר אחוזים ביחס לנתונים שפורסמו לפני כשנה על הרבעון ה-II דאז.

פדיון רכבת ישראל בשנת 2008 עמד על 123 מיליון ש"ח ברבעון השני, בהשוואה ל-104 מיליון ש"ח בשנה שעברה ברבעון זה. לדעת אנשי רכבת ישראל, סוד ההצלחה טמון בפתיחתן של תחנות הרכבת החדשות השנה - תחנות גני אביב, מודיעין וקרית אריה. מנכ"ל רכבת ישראל, האלוף במיל' יצחק (חקי) הראל, התייחס לדו"ח בדברים הבאים: "רכבת ישראל ממשיכה לבסס את עצמה כמוביל הלאומי של ישראל. שיעורי הצמיחה מראים בבירור כי הציבור מצביע ברגליים בעד הרכבת, דבר המדגיש את הצורך במחויבותה של ממשלת ישראל להמשך ישומה של תוכנית הפיתוח ואף הרחבתה, שכן הפער הקיים כיום בין גידול מספר הנוסעים ובין ההשקעה בתשתיות עדיין גדול".

מקורות

[עריכה]