לדלג לתוכן

שביתת המרצים: אין צווי מניעה, אבל מה לגבי הסמסטר?

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

14 בינואר 2008
בית הדין לעבודה סירב הלילה לבקשת ועד ראשי האוניברסיטאות להוציא צווי מניעה כנגד שביתת המרצים הבכירים. הבקשה להוצאת צווי מניעה הוגשה על ידי הוועד בטענתם כי השביתה המתמשכת והמשא ומתן אשר לא מניב תוצאות מזיקות לאוניברסיטאות. הוועד הודיע כי אם השביתה, הנמשכת זה עשרות ימים, תמשך עד אמש יהיה צורך לבטל הסמסטר, הליך שמשמעותו פגיעה קשה בשנת הלימודים האקדמית, לראשונה בתולדות ישראל.

עם זאת, כאמור, המשא ומתן בין המרצים ומשרד האוצר כשל והצדדים עדיין לא הגיעו להסכם. המרצים הורידו את דרישותיהם, אשר במקור עמדו על העלאה במשכורת בשיעור של 35% ל-21% בלבד, אך הצעת האוצר עדיין נמוכה יותר. בית הדין הורה לצדדים לשוב לשולחן המשא ומתן ולנסות להגיע להסכם. המועד הבא לבדיקת הנושא, על פי החלטת בית הדין, יהיה יום ראשון הבא, בעוד שבוע.

בינתיים אמור וועד ראשי האוניברסיטאות להתכנס היום ולהחליט על צעדו הבא - האם אכן להכריז על ביטול הסמסטר או לאו. משמעות הביטול מבחינה כלכלית היא גבוהה עבור האוניברסיטאות ומשמעותית אף עבור הסטודנטים, בייחוד אלו אשר היו אמורים לסיים השנה את לימודיהם אך עקב השביתה עלולים להזדקק לעוד סמסטר. בד בבד הודיע איגוד המרצים הזוטרים של האוניברסיטה העברית כי יצטרף למשך מספר שעות לשביתה ויחסום קמפוסים בשיתוף עם אגודת הסטודנטים.

מקורות

[עריכה]