שגריר ישראל באו"ם: איראן נמצאת על גבול הצפון

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

14 במאי 2008
שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, אמר היום כי "המצב בלבנון, בין הסורים לאיראנים, נראה רע מאוד. החלטת מועצת הביטחון שסיימה את מלחמת לבנון השנייה, 1701, אינה מיושמת. מה שמדאיג מאוד שאיראן נמצאת על גבולנו הצפוני, ובמובן מסויים על גבולנו הדרומי". הדברים נאמרו זמן קצר לפני הגעתו המתוכננת של נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש הבן לישראל ל"כנס הנשיא" של שמעון פרס.

גילרמן מביע חששות ישראל מפני מה שנראה כהשתלטות חיזבאללה על לבנון, ובכך מפר את שתיקת הגורמים הרשמיים בישראל עד כה בנושא לנוכח הקרבות האחרונים באזור לבנון בין החיזבאללה לצבא לבנון. החלטות אשר נתקבלו בקבינט הבטחוני בממשלה שללו תגובת ישראל לאירועים. עם זאת, בדיון שנערך בעקבות סקירת ראש אמ"ן עמוס ידלין בממשלה ביום ראשון השבוע, עלה מפלס חששות ממשמעויות הנגזרות ממאבקי הכוחות הצבאיים בלבנון, בחשש כי חיזבאללה הפך לגוף השולט והגדיל את כוחו. נושא זה צפוי לעמוד על סדר היום במפגש ראש הממשלה אהוד אולמרט עם בוש.

שגריר ישראל באו"ם מגיב בחומרה רבה על ההתפתחויות: "החלטה 1701 כללה אלמנטים חשובים. אולם, שחרור החטופים אלדד רגב ואהוד גולדווסר, לא קרה, אמברגו הנשק על המליציות ובראשן החיזבאללה לא מיושם, פרוק החיזבאללה מנשקו לא התרחש".

מקורות[עריכה]