שנדר: אם קצב לא יודה מפורשות - לא תהיה עסקת טיעון

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

29 ביוני 2007
בראיון היום (שישי) לקול ישראל אמר פרקליט המדינה ערן שנדר כי עיסקת הטיעון במסגרת פרשת קצב תהיה תלויה בהודאה מפורשת מצד הנשיא לשעבר. לדבריו "אם הוא לא יאמר 'כך עשיתי', לא יהיה הסדר טיעון", כך אמר בראיון לקול ישראל. שנדר התייחס בהרחבה לנושאים רבים בנוגע לפרשה והודה כי לא ציפה לביקורת כה גדולה על החלטה, על אף שהיה ברור כי לא תתקבל באהדה רבה על ידי הציבור. עם זאת, אמר שנדר בראיון, כי מניעי הפרקליטות לתמוך בעסקת הטיעון היו עקב הקושי להוכיח חלק מהאישומים בבית המשפט.

חלק מהביקורת כלפי עסקת הטיעון תבוא לידי ביטוי בהפגנה אשר מתכננים ארגונים שונים לליל שבת בכיכר רבין. בין מארגני ההפגנה ארגונים חברתיים, ארגוני נשים וארגוני סיוע לנפגעי תקיפות מיניות. בהפגנה צפויות להשתתף מרב מיכאלי, חברות הכנסת שלי יחימוביץ', זהבה גלאון ואישי ציבור אחרים מתחומי התרבות, העיתונאות והפוליטיקה.

כמו כן, היום נודע כי התנועה למען איכות השלטון בישראל, ארגון קולך וארגוני נשים מתכוונים לעתור לבג"ץ ביום ראשון כנגד עסקת הטיעון. בעתירה יבקשו הארגונים לפסול את העסקה עליה חתמו קצב והפרקליטות, אשר כוללת בין השאר את הסרת סעיפי האונס בהם נחשד קצב והמלצת הפרקליטות על עונש מאסר על תנאי.

מקורות[עריכה]