שנה וחצי לאחר שנכנס: ר' המל"ל מבקש לפרוש

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

10 בספטמבר 2007
ראש המועצה לבטחון לאומי (המל"ל) ב-17 החודשים האחרונים, אילן מזרחי, הודיע היום (שני) לראש הממשלה אהוד אולמרט כי בכוונתו לפרוש מתפקידו. מזרחי, כאמור, כיהן רק כשנה וחצי בתפקיד, לאחר שראש המל"ל הקודם, גיורא איילנד פרש אף הוא. מזרחי כיהן כראש המל"ל תקופה קצרה בלבד לפני אירוע החטיפה של גלעד שליט ופרוץ מלחמת לבנון השנייה. פרשנים שונים משערים כי ההודעה באה על רקע השפעתה הקטנה של המל"ל על המדיניות הבטחונית של ישראל.

המל"ל הוקם ב-1999 כחלק מהמלצות אשר הוגשו לממשלה בעקבות מלחמת יום הכיפורים. בין תפקידי המועצה: ייעוץ אסטרטגי לראש הממשלה, המלצות ביטחוניות לממשלה, תיאום והכוונה בין זרועות הביטחון השונות יחד עם פיקוח ובקרה על ביצוע החלטות הקשורות לגופים הביטחוניים. בין ההמלצות אשר הגישה ועדת וינוגרד לממשלה בעקבות מלחמת לבנון השנייה הייתה התייחסות גם למעמד המל"ל. הוועדה המליצה לחזק את מעמד המועצה כך שתוכל לייעץ טוב יותר לראש הממשלה בעיתות שלום ובעיתות מלחמה.

מזרחי, ראש המל"ל החמישי, היה בעברו המשנה לראש המוסד. יחד עימו צפוי לפרוש גם סגנו במל"ל, איתמר יער. פרישתו של מזרחי, על פי הודעתו לראש הממשלה, תכנס לתוקפה בנובמבר 2007. עד כה לא נודע על מועמדים כלשהם להחליף את שני הבכירים עם פרישתם.

מקורות[עריכה]