שנה וחצי מאסר לחבר הכנסת בניזרי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

27 באפריל 2008
חבר הכנסת שלמה בניזרי עמד היום (ראשון) בפני בית המשפט המחוזי בירושלים ושמע את גזר דינו כפי שנקבע על ידי השופט יעקב צבן - שנה וחצי מאסר. בניזרי הורשע לפני שבועות מספר בקבלת שוחד מקבלן, הפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע. כמו כן הורשע בשיבוש הליכי משפט. עם זאת, כפי שאף העיר השופט, בחלק נכבד מהסעיפים החמורים יותר בכתב האישום שהגישה פרקליטות המדינה כנגדו נמצא בניזרי זכאי.

אולי בכך ניתן להסביר את העונש של בניזרי, שהוא קל יחסית לזה אשר ביקשה הפרקליטות - 7 שנות מאסר. בנוסף ל-18 החודשים אותם ירצה בניזרי, נגזרו עליו 8 נוספים על תנאי כמו גם קנס בגובה 80,000 שקלים, אותו יוכל להמיר בשמונה חודשי מאסר בפועל נוספים על אלו שנגזרו לו.

שופט בית המשפט המחוזי כתב בגזר הדין כי יש במעשיו של בניזרי להביא קלון, ובכך נראה כמשיב לבקשת הפרקליטות להחיל קלון על בניזרי בשל הרשעתו, פעולה אשר תגרור את השעייתו המיידית מהכנסת. עם זאת, עורך דינו של בניזרי טוען כי השופט לא הטיל הקלון באופן מפורש וכי ההליך הדרוש לכך לא ננקט במהלך המשפט עד כה. לפיכך מתכוונים פרקליטיו של בניזרי לערער לבית המשפט העליון בעניינו, כמו גם בעניין עונשו.

אף על פי כן, בניזרי פרש מתפקידו בכנסת ומסיעת מפלגת ש"ס בה. את מקומו יחליף מזור בהיינה, אשר יהיה לחבר כנסת השני במליאה ממוצא אתיופי.

מקורות[עריכה]