שנת הלימודים תפתח כסדרה - בשביתה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

20 באוגוסט 2007

חברי ארגון המורים העל יסודיים קיבלו היום (שני) לתיבות הדואר האלקטרוני שלהם, וחלקם אף העידו שגם הודעות SMS לטלפונים הסלולרים שלהם, הודעה אותה ניתן לתמצת במילה אחת: שביתה. יושב ראש הארגון, אשר חבריו מהווים את רוב המורים בחטיבות הביניים ובתי הספר התיכונים הממלכתים בישראל, הודיע באיגרת מיוחדת כי בכוונת הארגון לפתוח בשביתה על רקע תנאי העסקתם כבר ב-2 בספטמבר. משמעות הדבר היא כי, לפחות עבור רוב התלמידים בחטיבות הביניים והתיכונים, כי שנת הלימודים תפתח מאוחר.

עד כה לא ידוע האם הסתדרות המורים, אשר חבריה מלמדים בעיקר בבתי הספר היסודיים, תצטרף לאיומי השביתה או לאו. ההסתדרות הארצית חתמה לפני כחודשיים על הסכם עם משרד האוצר במסגרתו תוגדלנה משרותיהם ושכרם של המורים. עם זאת, בהודעתו המיוחדת של יושב ראש ארגון המורים, רן ארז, נטען כי ההסכם ייושם השנה באופן מצומצם בלבד בכ-300 בתי ספר, ולכן אינו מספק.

הרקע לשביתה הוא הפיצוץ במשא ומתן בין האוצר לארגון. לטענת ארז, נציגי משרד האוצר לא הסכימו לדרישות הארגון, בהן שיפור תנאי השכר, ההעסקה והגמלאות. עם זאת, אין השביתה באה כהפתעה גמורה, ואף בתגובת דוברת משרד האוצר ל-ynet צוין כי מזה שנים ארוכות שנת הלימודים בישראל לא נפתחת במלואה ותמיד אחד ממערכי המוסדות, בין אם מדובר בגנים, בתי הספר היסודיים או בתיכונים, שובת. על פי האוצר, הוקצה תקציב בן מיליארד שקלים עבור ארגון המורים.

מקורות[עריכה]