לדלג לתוכן

שתי רקטות נורו אל שלומי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

8 בינואר 2008

בית שנפגע מקטיושה במלחמת לבנון השנייה

שתי רקטות קטיושה בקוטר 107 מ"מ נחתו הלילה בשלומי שבגליל. לפי משטרת מרחב הגליל אותרו שתי נפילות, "האחת סמוך למתנ"ס והשנייה על הכביש הראשי המוביל משלומי לראש הנקרה". אין נפגעים, אך נגרם נזק מועט לעמודי תאורה ולעצים.

כוחות צה"ל לא זיהו את ירי הרקטות משום שלפי מספר מקורות מערכת איכון הרקטות פועלת רק על פי הערכות מודיעיניות. לפי מקורות אחרים מזג האוויר הסוער גרם לתקלה בזיהוי. אנשי הצבא והמשטרה ביצעו סריקות ביישוב, ולמקום הנפילות הגיעו אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט ואנשי יוניפי"ל.

ביוני 2007 אירע מקרה דומה, שבו נפלו שתי קטיושות בקריית שמונה, לראשונה מאז מלחמת לבנון השנייה. באותו אירוע ארגון טרור לא מוכר, "גדודי באדר של הג'יהאד - הסניף הלבנוני", נטל אחריות על הירי.

שר הביטחון אהוד ברק הגיב לאירוע ואמר כי הוא חריג וחמור, אך ישראל לא תשנה את הסטטוס-קוו בצפון. ברק הוסיף כי "נלמד יחד עם קציני הצבא את מה שקרה, נחשוב ונחליט כיצד לפעול". לדבריו של השר לפיתוח הגליל והנגב, יעקב אדרי, ישראל רואה בממשלת לבנון כאחראית לירי, ו"צריך לזכור שבמקום פועל כוח רב לאומי שתפקידו למנוע זאת. כנראה שארגוני המחבלים מנסים לחמם את הגזרות בצפון ובדרום ערב ביקורו של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש".

ראש ממשלת לבנון, פואד סיניורה, אמר בשיחה עם מזכ"ל האו"ם כי לבנון תאתר את יורי הקטיושות שלדבריו מבקשים להרוס את הביטחון בדרום לבנון. ישראל הגישה תלונה רשמית לנשיא מועצת הביטחון של האו"ם ולמזכ"ל הארגון בעקבות ההתקפה על שלומי.

שעות אחדות לאחר ההתקפה, נפצעו באורח קל שני חיילים מכוח יוניפי"ל ממטען צד באיזור צידון.

מקורות

[עריכה]