תאילנד: ישראלים נעצרו בפשיטת סמים בבנגקוק

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

7 בדצמבר 2007
משטרת תאילנד ביצעה גל מעצרים בעקבות חקירת סמים בבירת המדינה - בנגקוק. בין העצורים היו מספר ישראלים אשר שהו באותה העת במקום בו פשטה המשטרה, באזור קווסאן. רוב העצורים שוחררו לאחר בירורים וחקירות אשר הובילו למסקנה כי אין ביניהם קשר לסחר בסמים ולחקירת המשטרה בפרשה זו ואחרים שוחררו בערבות. עם זאת, רשויות החוק בתאילנד ממשיכות להחזיק וככל הנראה אף יגישו כתב אישום כנגד שני ישראלים בנוגע לסחר בסמים.

השניים, ולדימיר אקרוניק ואלון מחלוף, נתפסו על פי משטרת תאילנד כשברשותם סמים בשווי רב - כ-23 אלף כדורי אקסטזי. כלי התקשורת בתאילנד אשר מסקרים הפרשה טוענים כי הישראלים הביאו את הסמים מאירופה וכי הייתה בכוונתם להפיצם באזור יפן, אוסטרליה וארצות הברית, אם כי דבר לא נאמר עד כה מפורשות לגבי תאילנד עצמה. נראה כי השניים יועמדו לדין בפני רשויות המשפט בתאילנד בעוון סחר בסמים.

אין זו הפעם הראשונה בה נעצרים ישראלים ומועלים כלפיהם חשדות בנוגע לסחר בסמים בארצות דרום מזרח אסיה ורשויות החוק בתאילנד ידועות כמחמירות בנושא. לפיכך, צפה היום קונסול ישראל בבנגקוק, חנוך עמדי, כי בפני שני הישראלים עומדות שנים ארוכות בכלא התאילנדי. בד בבד הודיעה הקונסוליה הישראלית בעיר כי אנשיה במעקב אחר הנושא ודואגים כי זכויותיהם של שני הישראלים ישמרו בהתאם לחוק המקומי וכי לא יופלו לרעה בדרך כלשהי.

מקורות[עריכה]