תבנית:עמוד ראשי/עדכונים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

|-valign="top" | align="right" style="width: 150%; padding-left: 6px;" |

במהלך הקרב הטיה לוי את יריבתה בניקוד וואזארי אך לאחר מכן (גם בהערת שופט הצד) בוטל הניקוד, בהמשך הקרב צברה לוי כשני שידואים (לפי החוקה לאחר שני שידואים השידו הבא יהיה הנסוקו מקה, כלומר מדיחים אותך רשמית מהתחרות), הקרב נמשך והגיעה לזמן ניקוד זהב שהגיע לכשש דקות בסופן הטילה לוי את יריבתה בעזרת תרגיל נגד, כאשר התקבל ניקוד הוואזארי נתן שופט הצד שופט המזרן פקודה לעצור לVAR, כאשר בודקים VAR רק שופט הצד צופה ושופט המזרן בוחר מה לעשות לפי מה ששופט הצד סיפר שראה, במקרה הזה חוק זה סייע לשופט הצד לתת לשופט המזרן הוראה לתת שידו שלישי לתמנע על כיפוף היריבה (דבר שנבדק אם קרה באמת והתברר כשקר מלוכלך) ולבטל את הוואזארי בלי שיוכלו להדיח אותו מתפקידו על כך שמכר את הקרב. בעקבות כך תמנע הפסידה ובאיגוד, שותקים, לא מדיחים את השופט ואפילו לא נותנים לא אזהרה.
שיפוט אנטישמי: במהלך קרב רבע הגמר של תמנע נלסון לוי גילוי אנטישמי אחד פגע בסיכויים לזהב

היום (רביעי 5/5/2021) נערך יומה הראשון של האליפות היוקרתית גרנד סלאם קאזאן בג'ודו, וכבר ביומה הראשון, גילוי אנטישמי חריג מצד שופט הצד במהלך קרב רבע הגמר במשקלים -57ק"ג בו התחרתה הג'ודאית תמנע נלסון לוי כאשר שופט הצד נותן פקודה ישירה לשפט על המזרן לפסול את תמנע מהתחרות לטענתו מכיון שכפפה את ראש יריבתה.

מנסור עבאס

שלשום (ג'), בשעה 22:00, נסגרו הקלפיות בבחירות לכנסת ה-24. עם סגירת הקלפיות חזו כל מדגמי רשתות הטלוויזיה כי גוש תומכי נתניהו בכנסת השיג 61 מנדטים.‏ זאת, במצב שבו בגוש תומכי נתניהו נכלל בנט; האחרון מיאן להבטיח באופן חד משמעי כי הוא לא יֵשב עם נתניהו.‏ ברם, התמונה התהפכה מאוחר יותר. נכון לכתיבת מאמר זה, ירד מספר המנדטים הצפוי של תומכי נתניהו בכנסת ל-59.‏

הישג לא מבוטל רשמה מפלגת רע"מ בראשות מנסור עבאס. במהלך מערכת הבחירות, חזו סקרים רבים כי מפלגה זו לא תעבור את אחוז החסימה; ואכן, זו הייתה התחזית עם פרסום תוצאות המדגם.‏ למרבה ההפתעה, רע"מ עברה את אחוז החסימה וצפויה לקבל ארבעה מנדטים בכנסת.

הספינה התקועה

ספינת משא גדולה הנמצאת בבעלות טאייוואנית, אשר שטה בתעלת סואץ, הוסתה ממסלולה בעקבות משב רוח חזק והביאה לחסימת התעלה. עקב כך, נוצר פקק ימי גדול מאוד. כיוון שתעלת סואץ מהווה עורק תנועה מרכזי של נפט ממקום אחד למשנהו, מחירי הנפט עלולים לעלות.‏