תשעה הרוגים בתאונות הדרכים בתוך שלושה ימים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
26 באוגוסט 2007

הקטל בכבישי ישראל תופס כותרות רבות בכלי התקשורת באחרונה, אך בסוף שבוע זה נראה שגדשה הסיאה עם לא פחות מתשעה הרוגים מיום חמישי ועד צאת השבת, זאת בנוסף לפצועים רבים. ביום חמישי נהרגו שלושה נוסעים בג'יפ לאחר שהתנגש בנגרר אשר הובילה משאית. בתאונה זו נספרו גם ארבעה פצועים, מהם שניים קשה, כולם נוסעי הג'יפ. בין ההרוגים גם ילד בן 14, וילד נוסף כבן 15 נספר בין הפצועים.

למחרת, יום שישי, נספתה תושבת כרמיאל לאחר שהרכב בו נסעה התהפך. ככל הנראה הרכב בו היא ושני בני אדם נוספים נסעו סטה ממסלולו וגרם בכך למותה של האישה, והיא בת 36, כמו גם לפציעת חבריה לנסיעה, מהם אחד הוגדר במצב אנוש. במקרה אחר, בדרום הארץ בסביבת תל ערד נפצעו שני בני אדם באורח קשה גם כן.

ביום שבת הגיע לשיאו סוף שבוע עמוס הרוגים זה, עם לא פחות מחמישה הרוגים בשתי תאונות דרכים שונות. במקרה אחד נהרגו ארבעה בני משפחה באזור יוקנעם. ככל הנראה, נהג המכונית איבד השליטה על רכבו לאחר שנסע במהירות גבוהה והרכב החל בשרשרת טלטלות שנבלמו לבסוף רק בצינור מים בתעלה לצד הכביש. נוסעי הרכב, בני משפחה אחת, נהרגו בתאונה ומותם נקבע כבר עם חילוצם משבר המכונית.

במקרה אחר, גם הוא באזור הצפון, נהרג אדם לאחר שהתנגש עם מכוניתו באופן חזיתי במשאית אשר נסעה בכיוון הנגדי. נהג המכונית נפצע אנושות ופונה לבית החולים, אך בטרם יגיע לטיפול הרופאים נפטר האיש בדרכו. נהג המשאית אף הוא נפצע באורח קל וזכה לטיפול. בעקבות האירועים הודיעה לשכתו של שר התחבורה שאול מופז כי נושא ההתמודדות והמלחמה בתאונות הדרכים בכבישי ישראל יועלה לדיון בישיבת הממשלה הקרובה.

מקורות[עריכה]