לדלג לתוכן

אחרי התבוסה לר"ג: קטש התפטר מאימון מכבי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

1 בינואר 2008
פחות מיממה אחרי התבוסה הקשה שנחלה אמש מכבי תל אביב לעירוני רמת גן מתחתית הליגה התפטר מאמנה עודד קטש. הודעתו של קטש ניתנה בישיבה של הנהלת מכבי אליה הוזמן מבעוד מועד. הישיבה ביקשה לדון במצב הלא המחמיא בלשון המעטה אליו נקלעה מכבי, אשר רגילה לשלוט בליגת ווינר בישראל ולהשיג תוצאות מרשימות בליגת היורוליג. עם זאת, כבר מתחילת העונה מכבי מציגה כדורסל בינוני ועד כה ספגה שלושה הפסדים בליגה, כולל זה האחרון לרמת גן. במשחק זה הציגו שחקני מכבי כדורסל חלש במיוחד ורמת גן שמרה על יתרון גבוה במשך כל חלקי המשחק ושלטה בקצבו לחלוטין.

שחקני הקבוצה הגיבו בהלם לדבר התפטרותו של קטש. חברי ההנהלה ביקשו להבהיר במספר ראיונות לתקשורת כי לא ביקשו לפטר את קטש, אלא שזה הסכים להתפטר מרצונו מעמדת המאמן, ואף ביקש להמשיך ולהיות מעורב במכבי, מועדון נעוריו, בעתיד. קטש הוחתם דווקא לאחר שהרשים בקבוצתו הקודמת, הראשונה אותה אימן, הפועל גליל עליון, אותה הוביל ל"פיינל פור" של הליגה בעונה הקודמת. נכון לעתה אין קבוצות ישראליות בכירות המחפשות מאמן ולא ידוע האם ימצא קטש משרה פנויה בליגה לשארית העונה.

שרף ימונה למאמן עד לסוף העונה[עריכה]

עם זאת, הודעתו של קטש לא באה כהפתעה מיוחדת. זה זמן רב שעיתונאי ספורט מותחים על שיטת ניהול המשחק שלו ביקורת, ואחרים מפנים האצבע המאשימה להנהלה, אשר מינתה את המאמן הצעיר וחסר הנסיון לעמדה כה מרכזית בכדורסל הישראלי. קטש, משחקניה הישראלים המפורסמים ביותר של מכבי, הוחתם לפני כחצי שנה על חוזה לשלוש שנים, וזאת בצמוד לצביקה שרף, אשר מונה להיות "מנהל מקצועי". שרף הוא זה אשר יחליף את קטש על קווי המגרש כבר במשחק הקרוב ביום חמישי נגד אפס פילזן, קבוצתו של מאמנה לשעבר של מכבי, דייוויד בלאט.

שרף צפוי להמשיך ולאמן את הקבוצה עד לסוף העונה, אך קושי מסוים צפוי בתפקידו השני בכדורסל הישראלי - מאמן נבחרת ישראל בכדורסל. שרף כבר גרף ביקורות מצד התקשורת על כך שעזב את טורניר הנבחרת בהולנד וחזר ארצה לטובת מילוי תפקידו במכבי לפני מספר ימים. כעת יהיה על שרף לאזן בין שני התפקידים ביתר זהירות. עד כה לא נודע האם הנהלת המועדון תבקש משרף להמשיך ולאמן את הקבוצה גם בעונות הבאות, וככל הנראה הדבר יהיה תלוי בהישגיו במהלך עונה זו.


מקורות[עריכה]