לדלג לתוכן

אלימות משטרתית במחאה "נגד הכיבוש והקפיטליזם"

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

10 בדצמבר 2007
במוצ"ש, ה-8 לדצמבר 2007, התקיימה הפגנת מחאה תחת הכותרת "נגד הכיבוש בגדה המערבית וברצועת עזה ונגד הקפיטליזם בכלל והקשר בין הון לשלטון בפרט", וזאת בסימן ועידת ישראל לעסקים.

המפגינים השתמשו בטקטיקת מחאה הקרויה מסה קריטית, בה עשרות רוכבי אופניים עולים על הכביש כאקט מחאתי, לרוב תוך כדי הורדת מהירות התחבורה עבור עוברי האורח המשתמשים באותה הדרך. הקבוצה יצאה מכיכר רבין לכיוון מתחם סומייל אשר נקנה לאחרונה על ידי לב לבייב, אשר מסמל בעיני המפגינים את אשר כנגדו הם מבקשים למחות. כמו כן, התקיימה במקביל הפגנה בניו יורק מול חנות יהלומים חדשה בבעלותו של לבייב כמחאה על הכיבוש הישראלי בשטחים.

משם הקבוצה המשיכה ברכיבה לרחוב הירקון לעבר מלון דיוויד אינטרקונטיננטל, מקום מפגש ועידת ישראל לעסקים. כאשר הקבוצה רכבה ברחוב הירקון התערבו כוחות משטרת ישראל בנסיון לפזרם. המפגינים המשיכו לקיים את מחאתם ובכך לא צייתו לבקשת המשטרה לעלות למדרכה, בין השאר בטענה שאופניים צריכים על פי החוק לרכב על הכביש.

לאחר שראו כי מאמצים ראשוניים אלו נחלו כשלון ניסו כוחות המשטרה לפזר בכוח את ההפגנה, ולפי עדויות המפגינים השוטרים דחפו אותם מכלי רכבם, הוציאו גלגלים מהצמיגים. חלק מהמפגינים אף התלוננו כי השוטרים ניקבו את צמיגיהם.

השוטרים עצרו חמישה מהמפגינים, שלטענתם זכו לקללות ומכות מידי השוטרים, בעודם כפותים בתוך הניידת. העצורים שוחררו למחרת בערבות.

מקורות

[עריכה]


ויקיחדשות
ויקיחדשות
מאמר זה מכיל דיווח ממקור ראשון שנעשה על ידי חבר בוויקיחדשות. ראו את דף השיחה לפרטים נוספים.