אליפות ישראל בירי ברובה קשת על שם אביהו אושרי

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
רובה קשת

5 במאי 2007
במטווח אוסישקין שבצפון תל אביב התקיימה היום אליפות ישראל ברובה קשת על שם אביהו אושרי.
רובה הקשת ששימש לקליעה בתחרות זו, היה בעבר כלי נשק שהיה נפוץ בימי הביניים, נדחק לשוליים עם המצאת כלי הנשק החמים אך העניין בו גבר בשנית במהלך המאה ה-20 עם הכללתו במקצועות האולימפיים. עם זאת, בעולם חלה ירידה בפופולריות של הקליעה ברובה קשת, וגם בישראל קיימת מגמה דומה, אך הענף עודנו פעיל.

תוצאות התחרות[עריכה]

בתחרות השתתפו 16 קלעים בשני מקצי ירי כאשר כל מקצה אורך שעה ו-45 דקות (וכל קלע משתתף במקצה אחד). במהלך המקצה המתחרים יורים תרגיל של 40 חצים ל-40 מטרות ממרחק של עשרה מטרים. ולדימיר פיבנר ממועדון "הפועל חיפה רובה" סיים את התרגיל עם 388 נקודות מתוך 400 אפשריות, תוצאה שהעניקה לו את המקום הראשון בתחרות. אחריו דורגו גיל קמינקר ממועדון "הפועל מחוז תל אביב" עם 383 נקודות ואמיר זוֹהר ממועדון "הפועל רחובות קלעי אשקלון" עם 380 נקודות. בדירוג הקבוצתי, מועדון "הפועל רחובות קלעי אשקלון" זכה במקום הראשון עם 1,131 נקודות מתוך 1,200 אפשריות. אחריו דורגו מועדון "הפועל חיפה רובה" עם 1,102 נקודות ו"הפועל מחוז תל אביב" עם 1,068 נקודות.

הנצחתו של אביהו אושרי[עריכה]

האליפות היא חלק מהפעילות השוטפת של ענפי הקליעה, אך לתחרות זו תכלית נוספת: הנצחת זכרו של אביהו אושרי שנפל ב-26 במאי 1974. אושרי התגייס בנובמבר 1973 לחטיבת גולני ובסיום הטירונות הצטרף לגדוד הבוקעים הראשון. במהלך חודש מאי הוצב בתל ענתר, מוצב קדמי במובלעת הסורית שהופגז ללא הרף. ימים ספורים לפני שנכנס לתוקפו הסכם הפרדת הכוחות, אושרי נהרג מפגיעת פגז בבונקר שבו שהה.

מקורות[עריכה]

ויקיחדשות
ויקיחדשות
מאמר זה מכיל דיווח ממקור ראשון שנעשה על ידי חבר בוויקיחדשות. ראו את דף השיחה לפרטים נוספים.