לדלג לתוכן

בעקבות הקסאמים הודיע מויאל על התפטרותו

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

12 בדצמבר 2007
אלי מויאל, ראש עיריית שדרות, הודיע היום (רביעי) על התפטרותו מתפקידו. מויאל הודיע על צעדו זה בראיון לתחנת הרדיו רשת ב' של קול ישראל. את נימוקיו תלה בחוסר יכולת הממשלה, לדבריו, לפעול לעצירת איום הקסאמים שתלוי ועומד מעל העיירה הדרומית. הדברים נאמרו על רקע מטח קסאמים כבד אשר ספגה היום שדרות משעות הבוקר. במטח, אשר עד שעות הצהריים כלל 18 רקטות קסאם, לא גרם לפגיעות רבות בנפש, אך עדיין היה מהחזקים והחריפים ביותר מזה חודשים מספר.

מויאל כיהן כאש עיריית שדרות כ-9 שנים ובמשך שתי כהונות. בשנה האחרונה תפקידו התערער מעט, לאחר שחשדות בדבר פעילותו כראש העירייה הובילו להחלטתו להשעות עצמו מהתפקיד למשך כחודש. עם זאת, הוא חזר לתפקיד והמשיך לפעול בשיתוף עם המערכת הבטחונית ופיקוד העורף. מויאל אף הוזמן לישיבה מיוחדת בנושא היום בעקבות המטח הכבד, אך יצא ממנה לא מרוצה. לדבריו, לאחר שנודע לו כי בישיבת הקבינט הבטחוני הוחלט שלא לצאת לפעולה נרחבת ברצועת עזה בעקבות הירי, גמל בליבו להתפטר.

זמן קצר לאחר הודעתו הדרמטית של מויאל התראיינו מספר אישי ציבור, בכללם שרים ופוליטיקאים אחרים, כמו גם תושבי שדרות, וקראו למויאל שלא להתפטר ולהמשיך להוביל את מאבק העיירה. מויאל, מצידו, מסר בראיונות מספר שערך כי ההחלטה "התבשלה" בליבו מזה זמן רב. עוד הבהיר מויאל כי אין מדובר בצעד מתריס, כמחאה על החלטת הקבינט ואין בכוונתו ללחוץ במעשיו על הממשלה. לדברי מויאל, החלטתו נבעה מרגשות אישיים בעקבות התמשכות איום הקסאמים זמן כה רב.

מקורות[עריכה]