ג'ון קרי הביע את תמיכתו בברק אובאמה

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

10 בינואר 2008

קרי במהלך מסע הבחירות ב-2004

ג'ון קרי, שהתמודד על נשיאות ארצות הברית מטעם המפלגה הדמוקרטית ב-2004, הודיע על תמיכתו בברק אובאמה במירוץ על מועמדות המפלגה הדמוקרטית בבחירות 2008.

קרי, סנאטור דמוקרטי ממסצ'וסטס, נימק את תמיכתו בכך שאובאמה יחזיר את האמינות והסמכות המוסרית של ארה"ב בעולם, ויפתח דף חדש בפוליטיקה האמריקנית, אשר "דמוקרטים, רפובליקנים ועצמאים יוכלו לראות מנהיגות שמחפשת בסיס משותף". אפשר שבדברים אלה רומז קרי לכך שלאובאמה סיכוי טוב יותר לנצח מאשר להילרי קלינטון, שמעוררת עוינות רבה יותר בקרב מי שאינו מאוהדי הדמוקרטים.

קרי הכריז על תמיכתו באובאמה בעצרת במדינת דרום קרוליינה, אחת המדינות הבאות שבהן ייערכו בחירות מקדימות, ב-26 בינואר. עד כה ניצח אובאמה בהתמודדות שפתחה את המירוץ, באיווה, אך הפסיד לקלינטון בהתמודדות השנייה, בניו-המפשייר. לקרי יש עדיין אהדה במפלגה, והכרזת התמיכה שלו יכולה לשפר את מצבו של אובאמה בקרב פעילים, תורמים ומגייסי תרומות. נוסף על כך, היא יכולה להשפיע על פוליטיקאים בולטים אחרים להתייצב מאחורי אובאמה.

ב-2004 בחר קרי באובאמה, אז חבר בסנאט של מדינת אילינוי ואלמוני בציבור הרחב, כדי לשאת את נאום הפתיחה בוועידה הדמוקרטית. הודעת התמיכה היתה צפויה מזה מספר שבועות.

עוד התפתחות במירוץ על המועמדות הדמוקרטית היא פרישתו של מושל ניו-מקסיקו, ביל ריצ'רדסון, שסיים רביעי בשתי ההתמודדויות שנערכו עד כה. ג'ון אדוארדס, שלא ניצח באף התמודדות, נותר במירוץ. אדוארדס, אשר התמודד ב-2004 לצד קרי כמועמד לתפקיד סגן הנשיא, הודיע כי הוא מכבד את בחירתו של קרי לתמוך ביריבו.

מקורות[עריכה]