האם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב תממן קמפיין לגליזציה של גראס?

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

18 בינואר 2006

אוניברסיטת תל אביב

אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב תתכנס היום, יום ד', 18.01.2006, לדון באפשרות תמיכה ומימון של קמפיין לגליזציה של קנביס.

כידוע, הקנביס (שממנו מופקת המריחואנה) הינו סם קל; לאחרונה ניתנה הנחיה מטעם היועץ המשפטי לממשלה לא להגיש כתבי אישום כנגד משתמשים אשר החזיקו את הסם פעם אחת ואינם בעלי עבר פלילי. החלטה זו ניתנה לאחר יוזמתו של חבר הכנסת רומן ברונפמן במסגרת פעילותו למען דה-קרימינליזציה של צרכני הסמים הקלים.

היום תתכנס בשעה 18:30 מועצת האגודה כדי לדון בהצעתו של חבר המועצה שגיא גלאור, שהיא העתק של הצעתו של חבר המועצה היוצאת עו"ד יהונתן קלינגר שנפלה מטעמים טכניים בשנה שעברה. ההצעה קובעת כי אגודת הסטודנטים תראה בעין יפה דה-קרימינליזציה של סמים קלים, ובכללם מריחואנה, ותפעל למען שינוי דעת הקהל בנושא.

בשבוע הבא צפוי להערך כנס הדן בלגליזציה בהשתתפות נציגים הקוראים ללגליזציה אשר הדוברים בו, בין היתר יכללו את ח"כ רומן ברונפמן ממפלגת הבחירה הדמוקרטית, מר בועז וכטל ממפלגת עלה ירוק ועו"ד יהונתן קלינגר, כנס זה ידון בהשלכות של דה קרימינליזציה של סמים קלים ובהשלכות שישנן בחברה הישראלית על פעולה זו.

עו"ד קלינגר, חבר המועצה היוצאת ומיוזמי ההצעה מסר כי "להצעה יש סיכוי ריאלי, צעירי מרצ הודיעו על תמיכתם בדיון ציבורי על הלגליזציה, כך גם חברי מפלגת הבחירה הדמוקרטית. כמו כן, נציגים רבים מבינים את החשיבות שיש בלגליזציה של סמים קלים". עוד מסר עו"ד קלינגר כי מטרת ההצעה היא להצית את השיח הציבורי בנוגע לסמים קלים. "הרי ברור שלא דין גראס כדין הרואין. יש מקום לרפורמות בנושא, ההשלכות הכלכליות של לגליזציה הן נהדרות. מיסוי על סמים, פיקוח על המוצרים והוצאת הכסף מהמעגל 'השחור' אל תוך מסגרת חוקית יכולה להניב כספים למדינה לטיפול במשתמשים כבדים, חינוך לצריכה נבונה וטיפולים רפואיים. כמו כן, הנזקים שנגרמים לכאורה בסמים קלים שנויים במחלוקת וישנם מחקרים לכאן ולכאן, כך שאין מקום לאסור על חופש הפרט כשם שלא אוסרים עישון סיגריות וצריכת אלכוהול, אשר מזיקים במידה דומה לגראס."

מקורות[עריכה]

  • הודעה לעיתונות מאת יונתן קלינגר, 18 בינואר 2006


ויקיחדשות
ויקיחדשות
מאמר זה מכיל דיווח ממקור ראשון שנעשה על ידי חבר בוויקיחדשות. ראו את דף השיחה לפרטים נוספים.