הוצתו משרדי בית"ר ירושלים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

8 בפברואר 2013

מתחם האימונים של בית"ר ירושלים, בבית וגן.

על רקע סכסוך בין הנהלת בית"ר לאוהדי בית"ר בשל החתמתם של השחקנים המוסלמיים מצ'צ'ניה, הוצתו הבוקר משרדי בית"ר ירושלים בבית וגן.

לאחר שאמש כינס מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטה, דיון חירום כדי למנות דרכי פעולה למאבק בארגון האוהדים לה פמיליה, התקבל הבוקר דיווח במכבי אש על שריפה שפרצה במשרדי בית"ר ירושלים: חדרו של מנהל המשק בבית"ר, מאיר הרוש, הוצת בלהבות - החדר ששימש כמיני מוזיאון הכיל גביעים, צלחות אליפות, חולצות מאירועים חשובים ומזכרות רבות שנאספו לאורך השנים. גם מחקירה ראשונית שבוצעה על ידי חוקרי הכיבוי עולה כי השריפה מקורה בהצתה מכוונת, ודובר כיבוי והצלה ירושלים המשמש גם כחוקר דליקות, רשף משנה אסף אברס, מסר כי נזק כבד נגרם למקום.

לאחר שהמשטרה החליטה לעלות מדרגה במלחמה בגזענות ולאחר שהפרקליטות החליטה להעמיד לדין ארבעה מאוהדי בי"ר, עקב התבטאויות גזעניות כנגד סדאייב וקדאייב הצ'צ'נים הגיעה הבוקר האלימות לדרגה חדשה. ניצב יוסי פריינטה, מפקד מחוז ירושלים במשטרה דן יחד עם המשנה לפרקליט המדינה אלי אברבנאל, נציגי היועץ המשפטי מהמטה הארצי ומנהלי בית"ר ירושלים בדרכים להילחם בתופעת הגזענות.

תגובות לאירוע[עריכה]

  • הודעת הנהלת בית"ר: "הצתת מתחם האימונים היא חציית קו אדום בכל מה שקשור לנושא האלימות והגזענות איתו אנחנו מתמודדים. אותם אנשים שביצעו את המעשה הנתעב הזה גרמו לנזק בלתי יתואר לפריטים מההיסטוריה של בית"ר, כמו צלחות האליפות וגביעי המדינה. יחד עם המשטרה נפעל על מנת להגיע אליהם ולטפל בהם בחומרה רבה. למרות המקרה נמשיך במלחמתנו כנגד החלק האלים והגזעני שפוקד את יציענו".
  • בעלי הקבוצה, ארקדי גאידמק: "זהו מעשה חמור מאוד שחורג מכל תרבות שיח. הטיפול בדבר הזה חייב להיות משטרתי. אנו מצידנו נמשיך לקוות שבאמצעות חינוך והסברה הדברים יבואו על מקומם בשלום ונדע גם אנחנו לקבל את האחר על פי כישוריו ולא על פי דתו".
  • מנהל הקבוצה, מנחם נידם: "זה ונדליזם אמיתי. נקווה שבעזרת מצלמות האבטחה נצליח לתפוס את מי שעשה את זה. זה מזכרות של עשרות שנים של המועדון מהארץ ומהעולם".
  • מאיר הרוש: "יש פה קרוב ל-200 חולצות היסטוריות, אם זה בעולם ואם זה בישראל, והכל נשרף וירד לטמיון. כל הגביעים ההיסטוריים, גם האישיים שלי שהלכו, והדמעות עומדות בעיניים... זה חדר ששחקנים ישנים בו בין אימונים. לאן אנשים הגיעו עם הקיצוניות שלהם? מה הצעד הבא, מטען חבלה?".
  • ההתאחדות לכדורגל: "ההתאחדות לכדורגל מביעה דאגה עמוקה לנוכח שריפת משרדי מועדון בית״ר ירושלים הלילה. אנו בטוחים כי באם יתברר שהאירוע נגרם בזדון, משטרת ישראל תמצא את האחראים לכך ותדאג להביאם לדין. ההתאחדות מחזקת את ראשי המועדון השחקנים והאוהדים הרבים והנפלאים של הקבוצה ותעשה הכל על מנת לסייע במאבק זה, שהינו המאבק של כל החברה הישראלית".
  • שרת הספורט, לימור לבנת: "זהו מעשה חמור ביותר, מפגן עברייני אלים ומסוכן. על רשויות אכיפת החוק ומערכת בית המשפט להעביר מסר ברור שמגרשי הכדורגל והספורט אינם מחוץ לחוק, ופורעי החוק אינם מעל החוק". השרה הודיעה כי תגיע לאצטדיון טדי למשחק ביום ראשון מול בני סכנין כדי לתמוך במאבק הקבוצה נגד הגזענות.
  • דני נוימן, כוכב העבר של הקבוצה ושדרן הספורט של הערוץ הראשון: "זה מזעזע, אני בהלם. לא האמנתי בחלומות השחורים ביותר שלי שדברים כאלה יכולים להיעשות בידי אלה שמתיימרים להיות אוהדי בית"ר ירושלים. נחצו כאן גבולות, זה יום שחור להיסטוריה של בית"ר ירושלים, אותם אלה שעשו את המעשים האלה, ואותם אלה שהשכם וערב קוראים קריאות גזעניות, אני חושב שהם לא מכירים את תורת זאב ז'בוטינסקי. הם רק מדברים על ז'בוטינסקי, אבל לא מכירים. כי אם אכן היו פועלים לפי תורתו דברים כאלה לא היו קורים מעולם. חבל מאוד ומצער שזה כך.
  • משה דדש, יו"ר בית"ר לשעבר: "מי שמגיע לעשות את זה אלה הם חוליגנים. הם לא מכבדים את בית"ר, הם באים מתוך שעמום, אין להם שום קשר לכדורגל. הם לא עובדים, סתם אנשים שמחפשים להרביץ, להכות, לעשות צרות ולהכפיש את שם בית"ר. אלה חוליגנים. הם רוצים להכתיב סדר יום, אבל מי הם בכלל? מה זה הדבר הזה? שהם יגידו מי ישחק, מי יבוא לבית"ר ומה יהיה. לדעתי אף אחד מהנהלת בית"ר לא יכול להלחם נגדם, רק המשטרה צריכה להיכנס לעובי הקורה. זה עניין משטרתי, צריך למצוא ולתפוס את האנשים האלה ולשים אותם בבית הסוהר.

מקור[עריכה]