לדלג לתוכן

היסטוריה: בית"ר ירושלים החתימה 2 שחקנים מוסלמים

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

30 בינואר 2013

זאור סדאייב במדי טרק גרוזני, 2011

חרף מחאה חריפה מצד אוהדי בית"ר ירושלים בכלל וחברי ארגון האוהדים "לה פמיליה" בפרט, בית"ר ירושלים החתימה 2 שחקנים מוסלמים בשורותיה. מדובר בשחקני טרק גרוזני הצ'צ'נית, זאור סדאייב וג'יבריל קדאייב, שהוצגו רשמית במסיבת עיתונאים הערב.

הכדורגלנים המוסלמים הגיעו בטיסה ממוסקבה במטוס פרטי ונחתו בנמל התעופה בן גוריון ובתיאום עם משטרת ישראל זכו לליווי צמוד שמנע כל גישה אליהם, זאת בשל חשש של ניסיונות האוהדים לפגוע בהם.

המהלך להחתמתם ספג ביקורות רבות על הפגיעה ב"טוהר" הקבוצה, והשחקנים עצמם התראיינו לכתבים וסיפרו כי חרף חששם מפגיעה מצד האוהדים הם מקווים לזכות באהדה לאחר שיבקיעו לטובת הקבוצה שערים רבים. המהלך זכה לתמיכה מאסיבית מצד ארקדי גאידמק, בעלי הקבוצה, שנפגש בתחילת החודש עם מנהלי קבוצת טרק גרוזני הצ'צ'נית ועם נשיא צ'צ'ניה, רמזן קאדירוב, המשמש כבעלים על הקבוצה.

השחקנים יצאו מנמל התעופה ברכבו של מנהל הקבוצה, מנחם נידם, בליווי ניידת. אוהדי "לה פמיליה" המוחים על צירוף הכדורגלנים מצ'צ'ניה מתכננים פעולות מחאה שונות. עלות צירוף השניים ממומן בצוותא על ידי בית"ר ועל ידי קבוצת טרק גרוזני, שנתמכת על ידי המיליונר טלמן איסמאילוב, שהועלה בעבר כמועמד לרכוש את בית"ר ירושלים.

במשחק הכדורגל שנערך אמש במסגרת גביע המדינה, בית"ר מול מכבי אום אל-פאחם, משטרת ירושלים נערכה עם 400 שוטרים ו-300 מאבטחים, ועיכבה לחקירה שלושה מאוהדי אום אל פאחם שניסו להניף דגלי פלסטין ביציע. שני אוהדים נוספים שתקפו שוטרים בילו את הלילה במעצר וצפויים להתייצב בפני שופט.

ראו גם

[עריכה]

מקור

[עריכה]