לדלג לתוכן

המשטרה: ירידה בפשיעה במחצית 2007

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

22 ביולי 2007

אזיקים
אזיקים

היום (ראשון) היה שמח מפכ"ל משטרת ישראל דודי כהן לדווח לממשלה כי חלה ירידה כללית באחוזי הפשיעה בישראל. רב ניצב כהן סקר בפני הממשלה את נתוני הפשיעה בישראל כפי שהצטברו במחצית הראשונה של שנת 2007 והדגיש מספר מגמות חיוביות, ביניהן ירידה במקרי הרצח, האלימות, הפריצות והשוד.

המפכ"ל הציג לאנשי הממשלה את הסקירה וציין כי בששת החודשים האחרונים התגבשה מגמה חיובית במספר התיקים הפלילים אשר נפתחו לאזרחים. בכלל זה הזכיר המפכ"ל כי גם חלה ירידה כללית בשיעור פשיעת הנוער, אשר התסכמה בכ-14% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת. מגמות חיוביות נוספות אשר נרשמו כללו את ההרוגים בתאונות הדרכים, אשר שיעורם ירד גם כן לעומת שנה שעברה.

לצד המגמות החיובית נדונו גם נושאים בעייתים יותר. ראש להם הוא הודאת המשטרה כי לא הצליחה לעצור את נתיבי הברחת הסמים לישראל ממזרח ומדרום. על פי נתוני המשטרה רק כעשירית מהסמים המוברחים לארץ נתפסים מבעוד מועד, בעוד שהשאר מגיעים לשטח ישראל ומופצים. דיווח שלילי זה עומד בסתירה למעצרים מרשימים של המשטרה, בכללם לכידת מכולה ובה מליוני כדורי אקסטזי אותה ביקשו להבריח לישראל. מגמה שלילית ניכרת נוספת אשר צוינה היא גאות רבה במספר השוהים הלא חוקיים אשר עצרה המשטרה, אשר יותר משילשו מספרם לעומת השנה הקודמת.

מקורות

[עריכה]