הסגל הזוטר מגביר מחאתו עקב תנאי העסקתם של "המורים מן החוץ"

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
21 במאי 2008

עברו חודשים מאז הסתיימה השביתה הגדולה של המרצים הבכירים באוניברסיטאות, אך תם ולא נשלם. בעוד שהסגל הבכיר, בעקבות השביתה, הגיע להסכם עם משרד האוצר וראשי האוניברסיטאות על תנאיו, הסגל הזוטר נותר במאבקו שלו. מגעים למשא ומתן בין הסגל הזוטר לוועד ראשי האוניברסיטאות בנוגע לתנאיהם, ולמעמדם של "המרצים מן החוץ", התנהל במשך שבועות ארוכים אך ללא תוצאות.

שיאן קורן, יו"ר "הפורום המתאם של ארגוני הסגל הזוטר", טוען כי "ראשי האוניברסיטאות מתנהלים בחוסר אחריות. הם מינו צוות מדרג נמוך, שלא מסוגל לקבל החלטות". עוד אמר כי בין השאר נרמז לנציגי הסגל הזוטר שכדאי להם להשבית הלימודים כדי להפעיל לחץ על הממשלה.

עם זאת, נכון לעתה לא מתוכננות שביתות. במקום זאת החליטו חברי ארגונים בקרב הסגל הזוטר להחריף מחאתם. מחר אלו מתכננים הפגנה בקמפוס של אוניברסיטת בן גוריון אשר בבאר שבע, יחד עם התאגדות הסטודנטים המקומית. לדבריהם בעתיד מתוכננות הפגנות נוספות וכן "פגיעה בימים הפתוחים", אותן מקיימות בימים אלו האוניברסיטאות כחלק מההרשמה לשנת הלימודים הבאה.

חברי הסגל הזוטר מוחים על תנאי העסקתם של "המרצים מן החוץ". מרצים אלו מועסקים על ידי האוניברסיטאות אך מפוטרים ומועסקים מחדש כל מספר חודשים, זאת ללא פיצויים או צבירת זכויות ותק או פנסיה. מספר קריאות מצד גורמים שונים, לרבות שרת החינוך יולי תמיר, קראו לשנות את הסדר העסקתם, אך אלו טרם מומשו.

Wikinews waves Left.png
כתבה זו הוכנה בעזרת מידע שהגיע לתיבת החדשות של ויקיחדשות.

למידע נוסף על המקורות על הכתבה אנא ראו את דף השיחה. אם גם לכם יש הודעה לעיתונות שאתם מעוניינים לפרסם - ניתן לשלוח לנו לכתובת he.wikinews@gmail.com (לפרטים)