לדלג לתוכן

ויקיחדשות:דף מוגן

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

דף מוגן הוא דף שמפעילי מערכת בלבד יכולים לערוך. הגנה שכזו על דפים סותרת את עקרונות הויקי של ויקיחדשות ועל כן יש להשתמש בה באופן זהיר, ורק כאשר אין ברירה אחרת.

הגנה על דפים תופעל רק במקרים הבאים:

  • השחתה ברורה. במקרה שבו משחיתים הורסים דף ספיציפי לאורך תקופה מתמשכת, יש להפעיל על הדף הגנה בכדי למנוע את המשך השחתתו. לרוב, מדובר בערכים בעלי הקשר פוליטי או דפים העוסקים בתחומים רגישים אחרים.
  • במקרה של מלחמת עריכה, מפעילי המערכת יחליטו ביניהם האם יש צורך לנעול את הדף לפרק זמן קצוב, בכדי להרגיע את הרוחות ולנתב את הפעילות לאפיקי תרומה לויקיחדשות. מובן שאם אחד המעורבים במלחמת העריכה הוא מפעיל אין כל טעם בנעילה.
    שימו לב: אין לעשות שימוש בסמכויות מפעיל בעת עימותים עם ויקיכתבים אחרים, גם אם הם טועים. במקרה של מלחמת עריכה בה אחד מן המעורבים הוא מפעיל, חל עליו איסור מוחלט להגן על הערך בעצמו. במידה והמפעיל המעורב מאמין שיש צורך להגן על הדף, עליו לבקש ממפעיל אחר שיעשה זאת עבורו.

הוראות למפעילי מערכת

[עריכה]
  • כדי להגן על הדף, לחצו על הלשונית "הגן על הדף". חובה עליכם לספק נימוק בשדה ה"סיבה:", אחרת לא תופעל הגנה. התקציר המומלץ הוא "ראו סיבות בדף השיחה", שכן יש חשיבות רבה לכך שתופיע סיבה בדפי השיחה [ראו בסעיפים הבאים].
  • הוסיפו בתחתית הדף את הטקסט {{מוגן}}, עם תקציר העריכה: "דף מוגן".
  • במידה ולא התקיים דיון בדף השיחה, וההגנה הופעלה בעקבות סדרת השחתות בלי שויקיכתבים נוספים הספיקו להתערב, הוסיפו הערה לדף שיחה עם הסבר קצר. החשיבות לכך רבה, משום שתג ההגנה מפנה את הקוראים לדף השיחה.
  • יש לעשות מאמץ להסיר את ההגנה מהר ככל האפשר.

רשימת דפים מוגנים

[עריכה]

דפים מוגנים באופן קבוע

[עריכה]

זוהי רשימת דפים מוגנים שההגנה עליהם לא תוסר לעולם (או לפחות לא בטווח הזמן הנראה לעין):

הודעות המערכת
משנות את ממשק האתר. מוגנות באופן קבוע, כחלק ממערכת מדיה-ויקי.
ויקיחדשות:מאמרים מומלצים, ויקיחדשות:חיפוש, ויקיחדשות:מפעיל מערכת, ויקיחדשות:הבהרה משפטית, ויקיחדשות:רשיון FOLDOC
דפים רשמיים.
גליונות CSS אישיים
כל משתמש רשום רשאי ליצור לעצמו קובץ CSS ובו תכונות שישפיעו על תצוגת האתר רק בחשבון שלו. לאור הרגישות הרבה של דפים אלו (שכן עריכתם ע"י ונדליסטים עשויה להשבית כליל את יכולת הפעילות של בעל הדף), מומלץ בחום להגן עליהם.

דפים מוגנים באופן זמני

[עריכה]

כדי לחסוך בזבוז זמן מיותר למפעילים, נוצרה רשימה אוטומטית הכוללת את כל הערכים המוגנים באופן זמני. הוספת תג ההגנה לדף מוסיפה את הדף לרשימה באופן אוטומטי. אין צורך לנהל כאן רישום ידני.