לדלג לתוכן

ויקיחדשות:ויקיחדשות זקוקה לך

מתוך ויקיחדשות, מקור החדשות החופשי

ברוכים הבאים לוויקיחדשות, מקור החדשות החופשי שגם אתם יכולים לערוך. כל דף כאן נכתב על ידי אנשים כמוכם. אתם יכולים לערוך כל דף באתר: להרחיב אותו, לתקן שגיאות כתיב ושגיאות אחרות, ואף ליצור דפים, ויותר חשוב - כתבות, בעצמכם!

מה הם מאמרי ויקיחדשות?

לפני הכל, מאמרי ויקיחדשות הם דיווחים חדשותיים שכתובים בנקודת מבט נייטרלית ולא כוללים דעות או פרשנויות. דיווח עיתונאי מקצועי ומהימן, שמתבסס על עובדות. מאיפה העובדות?

ישנן שתי דרכים לכתוב כתבה:

  • מאמרים שמכילים מידע ממקורות מידע אחרים שנמצאים ברשת. אז למה צריך אותנו? התשובה פשוטה: אנחנו יכולים לרכז את כל העובדות שנמצאו במקורות המידע למאמר אחד, לנוחות המשתמש. כמו כן, לעיתים מקורות שונים מביאים "עובדות" סותרות - השוואה נכונה בין המקורות יכולה לחשוף את האמת ולתת דיווח מקצועי יותר.
  • מאמרים שכוללים דיווח מקורי - אלו הם המאמרים בהם המשתמשים עצמם, כלומר כל אחד ואחת, כותבים את החדשות! ויקיחדשות שואפת לכתיבת כתבות מפורטות ותיעוד המקורות בהם נעשה שימוש כדי לחזק את אמינותה.

כל המאמרים, מקוריים או לאו, נכתבים באופן שיתופי. כלומר, אין למאמרים "מחברים" בלעדיים - כל אדם יכול לערוך כל מאמר, כל עוד לא מתבצעת הפרת מדיניות המיזם.

מה אנחנו רוצים ממך?

אנחנו רוצים מאמרים! על אלו נושאים? על כאלו ש...:

  • מעניינים אותך: אם זה מעניין אותך, יכול להיות שזה יעניין גם אנשים אחרים.
  • לא זוכים לסיקור הולם לדעתך: נתקלת בנושא שנשכח או שלא זוכה להתייחסות במקומות אחרים? הנה הסיכוי שלך לספר עליו לשאר העולם.
  • חשובים לך: דיווחי החדשות שיכתבו על ידך יכולים להיות על אירוע עולמי או על מה שמתרחש בעירך, זה לא משנה לנו.

אבל אנחנו גם רוצים שהמאמרים הקיימים יעברו עריכה והרחבה על ידך. בניגוד למקורות חדשות אחרים, אם אתם רואים טעות או פרט לא נכון - לא צריך לכתוב מכתב למערכת ולחכות להתנצלות מחר בפינה הימנית של עמוד 4 - בידך היכולת לתקן את זה כבר עכשיו!

בסדר, איך אנחנו מתחילים?

רוצים לכתוב כתבה חדשה? נהדר! כל שיש לעשות הוא להחליט על כותרת, להכניס לתיבה כאן למטה וללחוץ על "יצירת מאמר". אפשר גם לבקר במרחב העבודה כדי לכתוב מאמרים חדשים ולהרחיב מאמרים קיימים. עבור עוד עזרה או הסברים מפורטים יותר - אנא ראו את מבוא לויקיחדשות.

כתבו כתבה חדשה על ידי הקלדת שמה המיועד בתיבה


קודם לכן, אנא בדקו את רשימת הדפים החדשים כדי לראות אם ישנו מאמר קיים על אותו נושא.